JAK DLOUHO BYSTE SE NEBRÁNILI VY?

JAK DLOUHO BYSTE NECHALI DRUHÉ OHROŽOVAT VÁS?

JAK DLOUHO BYSTE DOPORUČOVALI SVÉMU BLIŽNÍMU, ABY SE STÁLE NEBRÁNIL ÚTOKŮM AGRESORA A JEN VYJEDNÁVAL, ZATÍMCO PLAMENY ZLA UŽ DOSAHUJÍ JEHO TĚLA?

 

DOKUD BY NEBYL ZLIKVIDOVÁN?

DALEKO BYSTE NEDOŠLI.

UŽ BYSTE TADY TOTIŽ NEBYLI.

Lidé, probuďte se!

Není možné tolerovat používání síly světovým zlem. Sílu musí někdy rázně použít také světové dobro, prohlásil bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin v souvislosti s vojenskou eskalací na Ukrajině.

Ruský prezident Vladimír Putin minulý čtvrtek (22. 2. 2022) vyhlásil speciální vojenskou operaci na Donbasu. Poznamenal, že jejím cílem je chránit lidi, kteří jsou už osm let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu. Se svým pohledem na věc se podělil se serverem Sputnik bývalý dlouholetý soudce, bývalý předseda Nejvyššího soudu Štefan Harabin.

 

Je možné podle vás vyhodnocovat operaci jako útok ze strany Ruska, jak se to snaží předkládat Západ?

 

Štefan Harabin: Udělal bych přesně totéž, co Putin v souvislosti s událostmi na Ukrajině. Není možné tolerovat používání síly světovým zlem. Sílu musí někdy rázně použít také světové dobro. Ti, co tvrdí, že Putin porušil mezinárodní právo, kolosálně lžou. Zřejmě neznají ani článek čl. 51 Charty OSN. Měli anglosasové souhlas Bezpečnostní rady OSN na vraždění Srbů v roce 1999?

 

Kromě jiného je také historickou povinností Rusů pacifikovat nacisty, kteří genocidně od roku 2014 s nevšímavým souhlasem Západu zavraždili téměř 15 tisíc vlastních civilistů, jen proto, že byli Rusové. Teď jde o osvoboditelskou misi Ruska na Ukrajině ve směru denacifikace od Hitlerových pohrobků, banderovců, v řídících strukturách. Rusko válku nikdy nezačíná, Rusko války proti němu zahájené vždy pouze ukončuje v centru agresora (např. za Napoleona skončila v Paříži, u Hitlera v Berlíně, Karla XII už asi ani není potřeba vzpomínat, ten utekl do Osmanské říše). Válku na Ukrajině zjevně bez nejmenších pochybností začali už v roce 2014 nacisté. A akce ze strany Ruska je jen reakcí na její ukončení po dlouhých osmi letech. Je zapotřebí si v této souvislosti vzpomenout na Kambodžu a vládu Rudých Khmerů v letech 1975 – 1979, kdy během genocidní občanské války byly zavražděny asi 2 miliony obyvatel. Ptám se, zda je náhodou minimálně nepřímo nepodporovaly USA?

 

Jaké jsou podle Vás příčiny tohoto konfliktu?

 

Protiústavní převrat v roce 2014, který Luhanská a Doněcká republika po předchozím referendu neuznaly. A samozřejmě neplnění Minských dohod z roku 2015, jejichž garantem bylo Německo, Francie a Rusko. Přičemž právě Německo a Francie měly zvláštní povinnosti vůči vládě v Kyjevě a očividně je úmyslně nesplnili. Naopak EU, NATO, včetně Německa, Francie a USA od nacistického převratu tolerovali vraždění Rusů na východě Ukrajiny a zároveň jim ještě dodávali zbraně. Ptám se upřímně, zda EU, NATO, Německo, Francie, resp. USA přijali aspoň jednou za těch osm let sankce na banderovský režim v Kyjevě za nesporné nedodržování Minských dohod a provokativní pokračování ostřelování spojené s vraždením civilistů na Donbasu? Západ v plné nahotě odhalil své pokrytectví v tom směru, že s jeho pasivním souhlasem je možné ukrajinské Rusy, kterých je 45%, vraždit bez potrestání, jen tak z rozkoše a jen proto, že jsou Rusové.

 

Jaká je úloha Západu?

 

Ozbrojování nacistického režimu Západem s příslibem přijetí Ukrajiny do NATO se záměry anglosaské doktríny vytvořit na hranicích Ruska území AntiRuska (porovnej: Indie-Pákistán, Čína-Hongkong, Tchaj-wan, Francie-Belgie, USA-Kanada) ve snaze destabilizovat Rusko, bránit jeho rozvoji ve směru ohrožování jeho bezpečnosti a bránit nastolení mírumilovného a multipolárního světa založeného na rovnoprávném partnerství, respektování garancí vzájemné bezpečnosti, nezasahování do vnitřních záležitostí jiných států, nevyvolávání válek a respektování územní celistvosti států. Přitom samotný Západ zjevně porušil základní smlouvu mezi Radou NATO a Ruskem z roku 1997, kterou garantoval, že NATO se nebude rozšiřovat na východ. Toto potvrdili také na zasedáních OBSE v Istanbulu v roce 1999 a v Astaně 2010, kde se zavázali, že nebudou budovat a posilovat svou bezpečnost na úkor bezpečnosti Ruska.

zdroj: slovanskenoviny.sk (překlad: web)

Americký imperialismus je stupňující se šílenou agresí vedoucí k jedinému a konečnému řešení... Pokud jej někdo nezastaví.

únor 2022: V souvislosti s umlčováním všeho, co není v souladu se záměry mocných - ovládání loutkolidí a jejich prozápadní smrtící fanatizace - nabízíme připomenutí:

 

Listina základních práv a svobod, 2/1993 Sb. Článek 17:

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Z artikulu 4 je zřejmé, že svobodu slova lze omezit mj. z důvodu ohrožení bezpečnosti státu.

Není však známo, že by Česká republika čelila vojenskému napadení nebo vyhlásila válku. Tento důvod zde tedy nelze použít. Stejně jako všechny ostatní vyjmenované.

 

LEČ STALO SE. 25. 2. 2022.

 

SVOBODA PROJEVU A PRÁVO NA INFORMACE JSOU ZARUČENY.

SVOBODA PO PROJEVU A PO PŘEDLOŽENÍ INFORMACÍ UŽ VŠAK ZARUČENY NEJSOU.

ŽE BY CHYBA V MATRIXU?

NAOPAK, TO JSOU JEHO PŘEDNOSTI !

Harabin: Slovenští banderovci budou v krátkém čase postaveni před mezinárodní trestní tribunál za vyznávání a podporu nacistické ideologie šířené a praktikované ukrajinskými Hitlerovými pohrobky

 
 

EU, NATO a USA, ale také slovenské marionety v řídících strukturách státu, otevřeně podporují nacistické pohrobky Hitlera na Ukrajině v jejich genocidě civilního obyvatelstva Novoruska už od roku 2014, připomenul bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin v rozhovoru pro zpravodajský portál Sputnik.

 

Hon na čarodejnice na Slovensku nabírá na obrátkách. Poslanci hnutí OĹANO Kristián Čekovský a Andrej Stančík podávají trestní oznámení na ty, kteří se o ruské vojenské operaci na Ukrajině nevyjadřují podle představ mainstreamu.

(https://www.infovojna.bz/article/video-totalitna-spodina-cenzurujuca-ine-nazory-podala-trestne-oznamenie-na-blahu-harabina-a-jakubca-za-ich-komentovanie-vojenskej-eskalacie-na-ukrajine-zahucala-hora-porodila-mys-reaguje-fico-vrana-k-vrane-sada-a-nacista-si-nacistu-hlada-dodal-harabi)

Na seznam nepohodlných se dostali místopředseda SMERu Ľuboš Blaha, bývalý ministr spravedlnosti a dlouholetý soudce Štefan Harabin či zpěvák Martin Jakubec. Podle poslanců OĽANO mohou jejich vyjádření o ruské speciální vojenské operaci, jejímž cílem je demilitarizace a denacifikace Ukrajiny, naplňovat znaky trestních činů vlastizrady, sabotáže, šíření poplašné zprávy, pomlouvání či ohrožování míru.

 

Jak na to reagují samotní autoři názorů nepohodlných pro současnou garnituru? Sputnik se zeptal Štefana Harabina.

 

Štefan Harabin: Slovenští BANDEROVCI, včetně Čekovského a Stančíka, budou bez nejmenších pochybností v krátkém čase postaveni před mezinárodní trestní tribunál NORIMBERG II za vyznávání a podporu nacistické ideologie, šířené a praktikované ukrajinskými Hitlerovými pohrobky. Jejich vzorem jsou vrahové z USA, kteří mají na svědomí milióny mrtvých. USA například i v Jugoslávii, Íráku, Afgánistánu, Libyi, či v Sýrii vedly agresivní války, přitom napadené státy se nacházejí daleko od jejich hranic a zjevně neohrožovali jejich bezpečnostní zájmy. USA tam určitě nechránily Američany před vražděním.

V této souvislosti nelze opomenout ani mimořádně nebezpečnou aktivitu, zjevného pronacistu, německého kancléře Olafa Scholze, který provokativně posílá zbraně ukrajinským nacistickým banderovům proti Rusům. Zřejmě bude nevyhnutelné, aby „demokratická EU“ akutně reálně začala přemýšlet i nad DO-denacifikací Německa, aby se skrze Scholze do čela kontinentální západní a střední Evropy nevrátil nový Hitler, který obnoví genocidu Slovanů.

EU, NATO a USA, ale také slovenské marionetky v řídících strukturách země, otevřeně podporují nacistické pohrobky Hitlera na Ukrajině v jejich genocidě civilního obyvatelstva Novoruska už od roku 2014.

 

Před nedávnem také došlo k blokování nepohodlných portálů. Snaží se vláda umlčet své kritiky?

 

Blokováním nepohodlných portálů pod záminkou konfliktu na Ukrajině existující režim očividně zavádí cenzuru, která je projevem jejich viditelné slabosti. Je to zoufalý pokus za každou cenu i policejně-fašistickým zůsobem odvrátit odchod dožívajícího ultraliberalizmu, který bez nejmenších pochybností už dohrál svou historickou úlohu a upadá do zapomenutí.

Zdroj: cz.sputniknews.com (t.č. web umlčen), překlad: web

 

25. 2. 2022

 PÁR HODIN POTÉ, CO ODVĚKÁ A OPĚT VYSTUPŇOVANÁ ZÁPADNÍ AGRESE BYLA NAZVÁNA RUSKOU INVAZÍ, JE UMLČOVÁNO VŠE, CO TÉTO ZÁPADNÍ AGRESI ODPORUJE.

 

POSTUPNĚ JSOU VYŘAZOVÁNY Z PROVOZU A BLOKOVÁNY ALTERNATIVNÍ SERVERY, KTERÉ AKTIVNĚ PÁTRAJÍ PO PRAVDĚ, ABY OTEVÍRALY OČI TĚM, KTEŘÍ SI JE NECHÁVAJÍ ZAVÍRAT MASMEDIÁLNÍ MASÁŽÍ ZÁPADNÍ PROPAGANDY!

 

SERVER ZA SERVEREM JE BLOKOVÁN!

LIDÉ,

TO SI OPRAVDU NECHÁTE LÍBIT?

TOTO JE NAPROSTÉ PORUŠOVÁNÍ PRÁV A SVOBOD ČLOVĚKA V SAMOZVANÉ DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI!

DALŠÍ DŮKAZ, ŽE TOTO NENÍ DEMOKRACIE.

TOTO, CO JSTE SI ZVOLILI, LIDÉ, JE

ZVRÁCENÁ SATANISTICKÁ TOTALITNÍ PSEUDODEMOKRACIE!!!!

 

LIDÉ,

TADY UŽ JDE O VAŠE HOLÉ ŽIVOTY, O KTERÉ MÁTE PŘIJÍT JEN PROTO, ŽE SE NEMÁTE DOSTAT K PRAVDĚ, I KDYBYSTE JI NÁHODOU CHTĚLI POZNAT.

 

 

PRAVDA SE UMLČUJE. NE VŠAK NADLOUHO. PROTOŽE PRAVDA ZVÍTĚZÍ.

 

UMLČOVÁNÍ VŠEHO, CO ODPORUJE MASMEDIÁLNÍ PROPAGANDĚ JE POUHÝ

DŮKAZ TOHO, CO JE PRAVDA

A CO JE LEŽ.

 

TEPRVE NYNÍ POZNÁVÁ LIDSTVO, CO JE TOTALITA.

CO JE "DEMOKRACIE" - PSEUDODEMOKRACIE - A "SVOBODA SLOVA".

TEPRVE NYNÍ JI SVĚT ZAŽÍVÁ.

VE JMÉNU DEMOKRACIE - PSEUDODEMOKRACIE - MUSÍ BÝT UMLČOVÁNO VŠE, CO NEZAPADÁ DO "DEMOKRATICKÉHO" - PSEUDODEMOKRATICKÉHO - SYSTÉMU ZÁPADNÍ PROPAGANDY.

 

VÍTEJTE V POSLEDNÍ FÁZI VAŠÍ VYSNĚNÉ SVOBODY, LIDÉ.

NABÍZÍME ROZHOVOR S ČESKÝM POLITOLOGEM XY, KTERÝ SI UŽ NEMÁTE NIKDY PŘEČÍST.

PROČ?

PROTOŽE PRAVDU JE TŘEBA UMLČET DŘÍVE, NEŽ JI POZNÁ DOSTATEČNÝ POČET LIDÍ NA TO, ABY ZA NI HRDĚ BOJOVAL. HRAJE SE PODLE NOT ZÁPADNÍCH FANATIKŮ - TĚCH, KTEŘÍ ROZPOUTALI DALŠÍ VÁLKU.

TENTOKRÁT MODROŽLUTOU.

 

! R O Z H O V O R !

 

Čeští politici odsoudili ruskou vojenskou operaci na Donbasu. Proč se ostře nevyjadřovali, když byla napadena Jugoslávie? Libye? Sýrie? Irák? Zeman řekl, že minulé chyby NATO neomlouvají teď Rusy.

Je ale někdo odpovědný za chyby NATO? Navíc Rusové vyzývali k dodržování minských dohod. Na Ukrajině však řekli, že si ani nepamatují, kdo je podepsal...

Vladimir Vladimirovič je západními médii líčen jako agresor, přitom se v roce 1999 u nás analytici i politici až tak nerozčilovali, když došlo na vojenskou kampaň NATO proti Bělehradu. Také se říká, že ruský prezident „se bojí“, když útočí na slabšího. Tenkrát útok zahájila na zjevně slabšího rovnou celá koalice. Rusové také říkají, že toto není začátek války, ale snaha uchránit planetu od globální katastrofy, neboť hrozí strategická dysbalance. Z Británie už zní, že Putinovi jde o celou Evropu. Za komentářem se server XX - KTERÝ BYL DNE 27. 2. 2022 TAKÉ "DEMOKRATICKY" UMLČEN - obrátil k politologovi XY.

 

XY: Zásah na Ukrajině byl jen otázkou času. Dle mého se to muselo v rámci nějaké varianty chystat již od roku 2014.

Teď k tomu, je-li to agrese? Podívejme se na tu druhou stranu, která Putina vyprovokovala. RF (Ruská federace) musela reagovat. Těch osm let od násilného převratu na Ukrajině, co to bylo vlastně za roky? Minské dohody nebyly plněny. Co podnikl Kyjev pro to, aby upravil Ústavu, umožnil Donbasu autonomii? Kdyby toto Kyjev splnil, byl teď Donbas integrální součástí Ukrajiny. Kdyby Majdan nebyl násilný, možná by se nestala ani změna statusu Krymu.

 

Má toto kromě synchronního i nějaký hlubší historický rámec?

 

NATO dalo slib, že nebude expandovat na ta území, která opustil SSSR, tzn. na území východní Evropy. Sliby byly expanzí NATO porušeny. Kolik zemí ze sovětské zóny je nyní členy NATO? Prakticky všechny, dokonce i některé země, které byly součástí samotného SSSR. viz. pobaltské státy. Záruky byly sice dány ústně, přitom ale opakovaně.

 

Naše média tvrdí, že si to národy těchto států takto přejí…

 

Že by? Například docházelo k financování výchovy Ukrajinců k nenávisti Ruska, jak ostatně vyplynulo z různých prohlášení paní V. Nulandové, tehdejší tajemnice ministerstva pro evropské záležitosti.

 

Tehdy také unikly telefonní rozhovory, v nichž ona hrála úlohu a z nichž bylo patrné, že třetí strany hovořily o tom, jak se bude vyvíjet Ukrajina, dle jakých scénářů, jak má vypadat distribuce funkcí.

 

Podle Nulandové na Ukrajinu bylo investováno 5 mld. dolarů. Rusko soustavně apelovalo na protistranu, aby od těchto kroků a činů upustila, což se nestalo. Tohle stojí za eskalací a porušováním minských úmluv. Teď se na RF ukazuje jako na pachatele, to ale racionálně odpovídá na hozené výzvy až poté, co upozorňovalo, že to bude muset udělat.

Naopak je pozoruhodné, jak trpělivě RF vyčkávala, zda se Západ umírní… Nakonec jsme se umírnění nedočkali. Proto RF přistoupila k opatřením, která právě probíhají. Je smutné, že to muselo dojít tak daleko a že jsou v sázce i životy civilistů. Lze tomu bylo zabránit, kdyby se protistrana nesnažila o provokace. Skutečným pachatelem zločinu tu jsou spíše USA a jejich spojenci, ti RF soustavně provokovali. RF sáhla po logické reakci na provokaci. Zajímavá je klidná reakce Číny, s US provokacemi má zkušenosti, ví, jaká hra se tu provozuje.

 

Vladimir Putin v projevu upozornil na to, že západní aliance napadla – v rozporu s mezinárodním právem a mravy – země jako Afghánistán, Irák, Libye atd…

 

Ano. Byly to nemotivované útoky. Co teprve válka proti Jugoslávii. V případě Kosova se nikdo nezabýval tím, že se mění hranice v Evropě, pokrytecky se ignoruje závěrečný akt Helsinské konference. Proto z toho vyplývá, že to, co vidíme, je očerňující kampaň proti Rusku, kdy nic svaté není a kdy byl pro tyto účely zneužit stát jménem Ukrajina. Rusko nedělá stejnou chybu jako NATO. Je to to geopolitická „hra“ o daleko větším formátu, kdy je skutečně v sázce mnohé. Evropa navíc zavírala oči na to, co se na Ukrajině opravdu děje, viz potlačování minorit se vším všudy atd.

 

Vzpomínám si, že než začalo Rusko být tzv. „agresorem“, tak se mu smáli, že tam lidé pijí alkohol, žijí v zemljankách, nemají co jíst. A v olympijské vesničce Soči naše média ukazovala jeden nepřirozeně u stropu posazený radiátor ústředního topení či špatně umístěné pisoáry v hotelu olympijské vesničky. Západní recepce Ruska jde tímto pádem ode zdi ke zdi. Zpět: Rusové hlavně řekli, že neválčí s ukrajinským lidem a můžeme-li důvěřovat ruskému generálnímu štábu, útok je veden proti cílům vojenské infrastruktury.

 

Proti Rusku je dlouhodobě vedená očerňovací kampaň. Stále se točí kritika jeho schopností. Slouží to ke zmenšení prestiže RF. Ruská operace na Ukrajině je pro mnohé lidi naděje, že se věci vrátí do normálu.

 

Můžeme pár slov k normálu?

 

Dost bylo západní genderové politiky či přehnaného ekošílenství, viz zavádění uhlíkové daně na fyzické osoby či vnucování dětem koncepce několikerého pohlaví. Západ je v dekadentní fázi na cestě k hlubokému úpadku. Měl by řešit sebe v první řadě. Udělal by lépe…

 

Velká část západní populace přitom vzhlíží k RF jako k velmoci, která nepodlehla nákaze mravního rozkladu a úpadku. V RF se prostě nedělá reklama jiným sexuálním orientacím. Nic víc, nic míň. Ale co arabský svět? Není to tam náhodou také tak?

Takže vidíme, že kritika Ruska je účelová. Rusko je trnem v oku pro západní ideology. Snaží se za každou cenu Rusko pomluvit. RF nabývá na prestiži oproti Jelcinovskému Rusku či staršímu sovětskému Rusku s gulagy… Dnešní Rusko je moderní stát a sahat stále hlouběji do jeho historie za účelem současné kritiky, to je absurdní.

Stejně tak připomínám, že říjnová revoluce byla importována do Ruska ze zahraničí. Toto Rusko zbrzdilo. Není to jen jeho vina.

Dnes se RF transformovala do technologicky vyspělé země, a i v takové se může stát, že někde budou špatně instalované pisoáry, ale to nehraje klíčovou roli. Pokud jste byli v USA, tam také lze nají podivnosti a místa zaostalá. Není všechno naleštěný hollywoodský film, složený z hracích rekvizit. Podívejte se do US jižanských, chudších států. Zdaleka ne všechno by vás nadchlo. Spása není v geometricky správně umístěných pisoárech. V životě o toto nejde přímo na prvním místě.

 

Někteří diskutéři na sociálních sítích, zdá se, zaměňují příčinu s následkem. Ruský prezident řekl, že by Západ neměl Rusko zahánět do kouta, protože když už je rvačka neodvratná, vše záleží na tom, kdo dá první úder. Jak moc blízko jsme teď jaderné výměny? Má pravdu Boris Johnson, což papouškuje M. Pekarová-Adamová, že Rusko zahájilo konflikt, největší v Evropě od roku 1945?

 

Johnson opakuje to, co mu někdo předkládá k přečtení. Evidentně i v Británii je jakási kohorta politruků. Veřejnost má být podle nich patrně vedena k panice, ke strachu, k poslušnosti, přesně tak, jak tomu bylo před nedávnem v případě covidu.

I teď se veřejnost strašila těmi nejhoršími scénáři, které se nakonec neprokázaly, viz Bloomberg, který se za dezinformaci omluvil, když už… Počkejme si, jak zásah na USA bude vypadat, až bude více informací.

Pokud dojde na Ukrajině k denacifikaci, bude to úspěch mající význam nejen regionální. Bylo by fajn, kdyby si jurisprudence došlápla na viníky oděské tragédie v tamním Domě odborů.

Majdan začal činností ostřelovačů ze střech, i zde by bylo správné, kdyby se našli ti, kdo mají na svých rukou krev. Takovéto věci se nesmí přehlédnout.

 

Že pohár trpělivost RF přetekl? Kdo se tomu může divit? U nás paniku šíří Pojar, prý se RF nezastaví na hranicích Ukrajiny. Rusko ale definovalo své zájmy na Ukrajině a zdůraznilo, že mu nejde o okupaci UA ani EU. EU se sama potrestá i bez Ruska pomocí odstávky či neschválení Nord Stream2. Když ne v tuto zimu, hořce zalitujeme tu příští.

Krize, již sami vyvoláváme, se podepíše na našich rozpočtech. Nemyslím, že je důvod k panice.

Dále si myslím, že jaderné zbraně nebudou použity. Bál bych se některých západních senilů, kteří možná opravdu neví, co činí. Pak by to mohlo být této planetě dost zkomplikováno. Tak snad ne. Odnesli by to všichni a nikomu by to nic nepřineslo.

 

Západ chce odstřihnout Rusko od SWIFTu. Jak ale bude platit Rusku za nerostné suroviny? Západ také říká, že je třeba Rusko izolovat, Zeman přímo vybízí k izolaci šílence... Rusové opáčili, že dnešní RF není tou zemí, která by se izolovat nechala. Jaký vývoj tak čekat, jak se to dotkne ČR?

 

Takto drakonická opatření by spíše bolela Západ. Jsou to země v problémech a v dluzích. Prakticky jsou na mizině. Neobchodovat s takovými „partnery“ pro Rusko sotva bude tím trestem, jaký svět neviděl.

Rusko se již nyní orientuje na euroasijský směr. Baví se produktivně s Čínou a vlastně umí hovořit i s Tureckem. RF má diverzifikovaný obchod, tzn. neobchoduje jen se státy EU, odstřižení od SWIFTu jen urychlí paralelní systémy s lokalizací jinou než britskou či americkou.

 

V RF se od roku 2015 úspěšně rozvíjí platební systém MIR.

 

Platební styk bude i nadále fungovat. Prostředníkem může být třeba právě Čína. Problémem EU je, že si o sobě iluzorně myslí, že je pupkem světa. Svět je však mnohem větší a neredukuje se jen a pouze na plochu Evropy. Psi štěkají, karavana táhne dál. Když malé dítě tahá pejska za ocas, pak pláče, když se pejsek ožene a kousne.

Pokud k nám Ukrajinci přijdou jako migranti v nějaké větší míře, tak proč ne. Ale určitě nebudou chtít opouštět své domovy, když mají šanci, že se tam snad brzy věci vrátí do normálu a nebudou je ovládat neonacisté.

 

Děkujeme za rozhovor.

Děkujeme serveru XX za jeho práci k probuzení spících lidí (web)

 R O Z H O V O R

 

únor 2022

Včerejší rozhodnutí prezidenta Putina uznat republiky DLR a LLR mnohé ve světě šokovalo, jiní si naopak oddechli. Situace se konečně začíná vyjasňovat. Tento názor sdílí bývalý senátor a náměstek ministra spravedlnosti České republiky, právník Jiří Vyvadil, který na sociálních sítích vytvořil skupinu Přátelé Putina v České republice.

 

Jiří Vyvadil: Možná se to někomu bude zdát podivné, ale včerejší jednání Vladimira Putina mi udělalo radost. Ta unavující rétorika prezidenta Bidena a spol, ty neustálé výhružky, jak katastrofické budou dopady pro Rusko, se už nedaly vydržet. Prakticky vůbec jsem už ani nesledoval Českou televizi. Řešení, které nakonec zvolilo ruské vedení, je v podstatě geniální. Každý, kdo sledoval Zelenského a jeho podřízené, tak chápal, že racionální řešení dle minských dohod nikdy nepřipustí, že chtějí jen donekonečna vydírat a otravovat mezinárodní ovzduší. Když jsem viděl to nadšení lidí na Donbase a kvituji s jistým ulehčením, že se fotografie objevily i v našem tisku, tak bylo vše jasné. Pro lidi v Donbase skončí období nejistoty, a dokonce i utrpení. Že prezident Putin zároveň nařídil vyslání mírotvorců na případný neklid, je velmi rozumné.

 
Obávám se, že mnozí s vámi nebudou souhlasit, a jako první premiér Petr Fiala…
 

Samozřejmě Západ reaguje hystericky a rétoriku jen stupňuje, když politici, a u nás například předseda vlády, ale i největší opoziční strana ANO, šíří právní nesmysly, až mně jde z toho adrenalin nahoru. Když premiér Fiala, který je profesorem politologie, plácá, že uznáním Doněcké lidové republiky i Luhanské lidové republiky Vladimir Putin porušil mezinárodní právo, tak mám pro něj výzvu, aby vrátil doktorát. Povstalci, kteří efektivně ovládají dané území a vykonávají státní moc, mají samozřejmě mezinárodní subjektivitu a záleží na státech, jak se k tomu postaví. Někdo uzná, někdo neuzná. Jednat s nimi se zpravidla musí. A pokud dokonce této entitě je přiznána státní subjektivita, tak ji prostě má. Že v podobné situaci je například Kosovo, které i některé státy Evropské unie, např. Španělsko či Slovensko neuznávají a většina (bohužel) uznává, je fakt.

 
 
Ale co bude dál?
 

Západ, pro který byla od počátku Ukrajina vlajkovou lodí boje proti Rusku, utrpěl velkou porážku a bude se jistě bránit sankcemi. Jiná otázka je, co kromě halasných slov, která předcházela, nakonec prosadí. Víme, že například italský premiér Draghi trval na tom, že energetika musí být ze sankcí vyňata. Nedivím se mu. 91 % plynu dodává Rusko. Jsou jestřábi, kteří volají po co nejostřejších sankcích, jako například předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, která chce odstřihnout Rusko od systému SWIFT, jiní jistě budou mírnější. Zcela určitě se na čas utlumí návštěvy nejdůležitějších západních politiků v Moskvě. A já si myslím, že to Vladimir Putin i ocení. Už byli únavní.

Rozhodující budou nejbližší dny. Ale v každém případě je jen dobře, jak se Rusko rozhodlo. Vyhrálo kdysi 2. světovou válku, ač v mnohem horší kondici vyšli dobře z krize následující po euromajdanu a jsem si naprosto jist, že se nyní upevní pozice Ruska jako jediné evropské supervelmoci, z hlediska vojenské a politické. Jde to výborně…

 
 

LIDÉ,

 

PROBUĎTE SE!!!