Štefan Harabin byl obviněn za schvalování trestného činu agrese Vladimira Putina a za hanobení Banderovců! Po výslechu novinářům zopakoval, že je proti nacismu a banderismu, který má na svědomí 14 000 obětí na Donbasu za posledních 8 let! Máme oficiální Harabinovu výpověď i znění obvinění, kde se vyšetřovatel odvolává na Římský status Mezinárodního trestního soudu! Co je článek 51 Charty OSN o Preventivní sebeobraně? A proč Moskva použila tento článek na ospravedlnění zásahu na Ukrajině?

16. květen 2022

 

Na Slovensku se dnes opravdu dějí neuvěřitelné věci, kterých by si měli všímat především i čeští občané, protože tyto procesy se mohou brzy okopírovat i do ČR. Národní kriminální agentura (NAKA) totiž v pondělí v poledne provedla domovní prohlídku v Bratislavě v bytě bývalého soudce Nejvyššího soudu Slovenska Štefana Harabina a sdělila mu obvinění z přečinu schvalování trestného činu, konkrétně trestného činu agrese prezidenta Ruské federace Vladimira Putina na Ukrajině, a rovněž z trestného činu hanobení národa, etnika či rasy, tedy v tomto případě Banderovců jako občanů Ukrajiny. Informaci jako první přinesl server Infovojna.bz. Obou trestných činů se měl Harabin dopustit tím, že dne 25. 2. 2022 na Facebooku uveřejnil status následujícího znění:

 

„Urobil by som presne to isté, čo PUTIN v súvislosti s udalosťami na UKRAJINE. Je povinnosťou Rusov pacifikovať nacistov, ktorí genocídne od roku 2014 zavraždili 15 tisíc vlastných civilistov. Nie je možné tolerovať používanie sily svetovým ZLOM. Silu musí niekedy rázne použiť aj svetové DOBRO. FICO, vždy k AMERIČANOM servilný, kolosálne klame, keď tvrdí, že PUTIN porušil medzinárodné právo. Zrejme nepozná článok čl. 51 Charty OSN, alebo má zjavnú traumu, že práve on 2. septembra 2014 dal nacistom na Ukrajine reverzný plyn“.

 

Harabin po propuštění a po výslechu poskytl Infovojně i kopii svojí výpovědi na policii (https://www.infovojna.bz/article/dokument-harabinova-vypoved-k-obvineniu-z-naka-podavam-trestne-oznamenie-na-lipsica-a-honza-na-cele-ukrajiny-sa-zahniezdil-banderovsky-nacizmus). Štefan Harabin výše uvedený výrok uveřejnil v souvislosti s veřejně dostupnými informacemi o počtech obětí z řad obyvatel obou separatistických republik na Donbasu, kterých podle oficiálních zdrojů OBSE zahynulo za 8 let konfliktu téměř 10 000, zatímco ruské zdroje uvádí číslo ještě o 4 tisíce vyšší.

Štefan Harabin v rozhovoru s novináři dal jasně najevo, že odmítá adorovat dnešní kult neonacismu, který v neděli vyvrcholil dokonce hajlováním ukrajinské kapely v přímém přenosu festivalu politické písně Eurovize. Ukrajinská rapová kapela po svém vystoupení hajlovala, ale nebyla sama. Hajlovala dokonce i moderátorka Eurovize. Video máte na konci tohoto článku. Ano, proces nacifikace Evropy je v plném proudu, projekt Trojmoří je urychleně ukotvován a kdokoliv se postaví na odpor, pokusí se ho zničit.

 

VIDEO: Boj Štefana Harabina za pravdu o Donbasu

 

Rusy je dovoleno dnes v Evropě zabíjet, vraždit. Opravdu nepřeháním. To, co se dělo 8 let na Donbasu, z toho opravdu jde mráz po zádech. Hlavně z toho mlčení západních médií o probíhající genocidě, kterou tam páchala ukrajinská armáda. Na Donbasu z těch 14 000 lidí zahynulo i více něž 800 dětí. Všechny tyto oběti má na svědomí ukrajinská armáda a především ukrajinské dělostřelectvo a raketové vojsko, které 8 let pravidelně ostřelovalo obytné domy ve městech Luhansk a Doněck. Agrese ukrajinské armády kulminovala celkem 2x po sobě, v letech 2015 a 2017, kdy vláda Petra Porošenka provedla dvě velké vojenské ofenzívy s cílem pozabíjet povstalce v obou separatistických republikách a vyhnat ruskojazyčné etnické obyvatelstvo za hranice do Ruské federace.

 

Obě ofenzívy selhaly, ale měly za následek tisíce mrtvých civilistů, v té době stále ukrajinských občanů ve městech na Donbasu, kteří se provinili dvěma věcmi, že v roce 2014 nesouhlasili se státním pučem na Majdanu v Kyjevě, a že mluvili rusky, což je na Ukrajině již třemi zákony zakázáno, a to ve školství, na úřadech a v obchodním styku v obchodech a službách. Rusky přitom na Ukrajině mluví podle odhadů 50 až 57% obyvatelstva.

Operace s krycím názvem “Apollon” vypracovaná americkou CIA a ukrajinskou tajnou službou SBU měla podle ruských novinářů zajistit po dobytí oblastí na východě etnické čištění od ruskojazyčného obyvatelstva, které by odmítlo utéct do Ruska. Na základě této operace měl být celý Donbas “derusifikován” ve smyslu vyhlazení či vytlačení ruského obyvatelstva, kultury a historie. Celý prostor měl být v rámci operace “Apollon” ukrajinizován a obsazen oddíly Azov, které by dohlížely na ukrajinskou nacifikaci obou oblastí stejně, jako to probíhalo 8 let v centrále Azovu, v Mariupolu.

 

Rusko použilo k invazi na Ukrajinu mezinárodní právní rámec článku 51 Charty OSN, který v minulosti použily USA nebo Vietnam

 

Ruská federace provedla invazi na Ukrajinu podle názoru Moskvy v souladu s mezinárodním právem, když Moskva použila stejný článek Charty jako použila vláda Billa Clintona v roce 1999 při bombardování Srbska a tentýž článek použily USA i pro invazi do Iráku v roce 2003. Obě americké agrese proběhly bez mandátů Rady bezpečnosti OSN a česká i slovenská armáda a obě vlády se podílely společně s USA na obou agresích. V případě Iráku šlo dokonce o vyslání českých a slovenských vojáků k okupaci Iráku.

Obě agrese proběhly na základě článku 51 Charty OSN, který umožňuje status tzv. preventivní sebeobrany do doby, než OSN přijme prostředky a nástroje k dosažení bezpečnosti a míru na základě mandátů OSN. Laicky přeloženo do srozumitelné řeči jde o článek, který umožňuje provést preventivní útok proti jiné zemi, a to tehdy, je-li cílem ochrana životů obyvatelstva. Tento článek v minulosti použily nejen USA, ale třeba i Vietnam, jehož armáda v roce 1979 vtrhla do Kambodži a svrhla Polpotův režim Rudých Khmérů. Tato invaze rovněž proběhla bez mandátu RB OSN, a to na základě článku 51 Charty OSN.

 

Rusko podle mezinárodního práva postupuje v souladu s Chartou a článkem 51 Charty z toho důvodu, že na Donbasu prokazatelně a dlouhodobě, stejně jako v 70. letech v Kambodži, probíhá genocida, které se na vlastním ukrajinském obyvatelstvu dopouští ukrajinské vlády, které jsou u moci na Ukrajině od roku 2014.

 

Důkazem genocidy jsou nejen lidské oběti pozabíjené ukrajinskou armádou, která nedělá rozdíly mezi vojenskými a civilními cíli, ale i genocida kulturní a sociální, což dokladují nacistické zákony přijímané v Kyjevě proti ruskojazyčnému obyvatelstvu na Ukrajině, ale i odstraňování a bourání pomníků sovětské armády, zákazy her ruských autorů v divadlech, zákazy koncertů ruských autorů, zákazy tisku ruských knih atd.

Pokud rusky mluví na Ukrajině více jak polovina obyvatelstva, a přitom režim v Kyjevě přijímá zákony na zákazy ruštiny ve školství, v úřadech a v sektoru obchodu a služeb, potom ve spojitosti se zabíjením obyvatel na Donbasu po dobu 8 let se jedná o naprosto nepopiratelný zločin genocidy, proti němuž má Rusko podle článku 51 Charty OSN právo zasáhnout, a to i bez mandátu RB OSN.

 

Použití mezinárodního práva o trestném činu agrese je špatným výkladem aktu Ruska na Ukrajině v Harabinově obvinění, upozorňuje právník

 

Štefan Harabin byl podle našeho právníka obviněn čistě účelově, o čemž svědčí i odkaz žalobce na bizarní Římský status Mezinárodního trestního soudu, který Slovensko v podobě mezinárodní smlouvy zahrnulo do svého právního řádu v roce 2015. Římský status totiž zavádí nový trestný čin tzv. agrese ve smyslu mezinárodní agrese. Status má 4 body, které popisují 4 trestné činy, a to: Páchání genocidy, činů proti lidskosti, válečné zločiny a páchání agrese.

Problém podle našeho právníka je v tom, že Římský status se odkazuje na mezinárodní právo, nikoliv na právo domácí. Schvalování agrese by se muselo týkat schvalování takové agrese, na kterou nelze uplatnit článek 51 Charty OSN. Ta totiž představuje výluku z Římského statusu. A právník k tomu dodává zajímavý pohled...

Názor právníka:

Aplikování článku 51 Charty OSN je problematické v tom, že jeho použití je mezinárodně ospravedlnitelné prakticky jen výhradně k ochraně životů obyvatelstva, ale to až poté, kdy dojde průkazně k jejich ohrožení a k obětem na životech ve vyšším než běžném počtu. Článek Charty neumožňuje ve skutečnosti preventivní obranu per-se, ale pouze takovou obranu, která vede k ochraně životů před prokazatelně již probíhajícími akty proti lidskosti. Vypadá to, že Rusko muselo čekat celých 8 let a počkat, až Ukrajina prohloubí své zločiny proti vlastnímu obyvatelstvu na Donbasu, až prohloubí i útisk a útlak ruskojazyčného obyvatelstva na úrovni jazykových zákonů, aby bylo možné z pozice Moskvy ospravedlnit v mezinárodním právu použití článku 51 Charty OSN ve smyslu preventivního zásahu s cílem ukončit vraždění na Donbasu.

Tolik názor právníka.

 

Genocida ruského etnika na Donbasu slovenské novináře naprosto nezajímá

 

V důsledku tak nejde o článek Charty, který by poskytoval možnost invazí na bázi preventivní obrany, ale jde až o nástroj ex-post k zabránění prohlubování se již existující genocidy a již existujícího útisku a útlaku. Podle mezinárodního práva tak Rusko postupuje korektně, v souladu s Chartou OSN a nijak nevybočuje z praktik USA, které bombardovaly Srbsko v roce 1999 kvůli “zabráněni srbské armádě v pokračování genocidy v Bosně a v Kosovu” anebo v případě Iráku, kam USA vtrhly kvůli “zabránění Saddámovi ve výrobě a šíření zbraní hromadného ničení” a za 8 let americká armáda a okupační spojenci, včetně české a slovenské armády, pozabíjeli podle odhadů na půl milionu Iráčanů.

 

Všimněte si v úvodu videa, kde hovoří Štefan Harabin o vraždění obyvatel Donbasu, jak to novináře slovenských médií ale naprosto vůbec nezajímá. Pouze je zajímalo, jestli Harabin podporuje válku Vladimira Putina. Na Ukrajině ovšem de jure žádná válka není, protože Kyjev nevyhlásil Moskvě válku, a ani Moskva Kyjevu. Na Ukrajině existuje pouze válečný stav, což je právní stav ohrožení, který souvisí s napadením země, anebo s účastí země na vojenském konfliktu, ale po právní stránce to není válka, ale pouze bezpečnostní konflikt.

Aby se jednalo o válku, musela by jedna země té druhé válku vyhlásit, a to zasláním tzv. diplomatické demarše o vyhlášení války. Právě proto Ruská federace nehovoří o válce, ale pouze o Speciální vojenské operaci s cílem demilitarizace genocidu páchající ukrajinské armády, denacifikaci a změně ukrajinské ústavy s cílem záruk a svobod ruskojazyčného obyvatelstva na jiných územích, než je oblast Donbasu, tedy ve zbytku Ukrajiny.

 

Když článek 51 použijí USA, je to ochrana demokracie a svobody. Když článek použije Rusko, je to agrese

 

Tato kauza pouze ukazuje, že zabíjet Rusy je dovoleno, povoleno a žádoucí, jak vlastně koneckonců povoluje i Facebook, který umožnil publikovat statusy vyzívající k zabíjení Rusů. Proto Rusko, když po 8 letech genocidy ruskojazyčného obyvatelstva na Ukrajině pošle do země armádu na ukončení těchto zvěrstev, které na Ukrajině začaly v roce 2014 po státním převratu a uchopení moci v Kyjevě banderovci a neonacisty, tak je to vykreslováno jako agrese podle Římského statusu a nikoliv jako obrana životů podle článku 51 Charty OSN.

 

Když ale americká armáda vtrhne do Iráku na základě lživého příběhu o zbraních hromadného ničení, které tam nikdy nebyly, a když americká armáda spolu s českou, slovenskou a s mnoha dalšími armádami zemí NATO tam za 8 let povraždí půl milionu Iráčanů, anebo když NATO v čele s USA začne na lidi v Bělehradě shazovat bomby pod záminkou, že bombardováním státní televize anebo budovy čínského velvyslanectví se zamezí genocidě na Bosně a na Kosovu, tak to už agrese podle Římského statusu prý není. To už je prý v pořádku, podle mezinárodního práva, to už je to správné bombardování, to už jsou ty správné invaze. Tak určitě!

 

Glorifikace neonacistů a banderovců je zločinem ze strany médií i nejvyšších politiků kolektivního Západu

 

Kdyby se Kyjevu podařilo realizovat po Porošenkově teoretickém válečném vítězství na Donbasu plán Apollon a etnicky tam vyhladit ruskojazyčné obyvatelstvo, které by nestihlo nebo nechtělo utéct do Ruska, tak západní média by o tom nepřinesla ani jedinou větu v médiích. Všechno by se umlčelo, všichni presstituti a presstitutky by dostali zaplaceno, aby drželi hubu a krok. Ukrajina s tím má zkušenosti.

V roce 1943 jednotky Osvobozenecké ukrajinské armády Stěpana Bandery (UPA) etnicky vyčistily na Haliči oblast Volyně. Pozabíjeli Poláky, Čechy a hlavně Židy, kteří se tam schovávali. A když přibíjeli na vrata kladivy a hřebíky zaživa malé děti, tak jim do tvářiček řvali to svoje heslo: “Slava Ukraini!“, což byla a dosud je banderovská obdoba nacistického pozdravu Sieg Heil!

 

Po přibití dětí na vrata potom Banderovci nutili jejich rodiče křičet nahlas tento pozdrav předtím, než je zaživa podřezali a děti z těch vrat se na to musely dívat. Tato zvěrstva byla páchána banderovskými jednotkami UPA ještě i po válce mimo území Ukrajiny, a to paradoxně i na území Slovenska, když Banderovci prchali z oblasti Ukrajiny do Rakouska.

A poslechněte si ve videu s Harabinem jeho svědectví. Přímo u výslechu, v místnosti vyšetřovatele, byla prý policejní nástěnka se symboly extrémistických hnutí, a mezi nimi bylo i logo batalionu Azov. To je gól, že? To je prostě realita vrcholu absurdního dramatu náhlé ukrajinské hurá-hysterie v Evropě, kterou by nevymyslel a nesepsal ani Václav Havel. Najednou jsou velebeni ukrajinští náckové. A proč? Protože zabíjejí Rusy! Chápete? Přesně proto. Nacifikace Evropy je v plném proudu.

-VK-

Šéfredaktor AE News

 

Článek s uvedenými videy čtěte a sledujte na: https://aeronet.news/video-stefan-harabin-byl-obvinen-za-schvalovani-trestneho-cinu-agrese-vladimira-putina-a-za-hanobeni-banderovcu-po-vyslechu-novinarum-zopakoval-ze-je-proti-nacismu-a-banderismu/

 

web: Článek aeronetu o reakci Ruské televize na toto vykonstruované obvinění Š. Harabína z 24. května 2022 nabízíme (pouze text) také níže.

 

Aeronet.news nabízí další souvislosti aktuálního dění. Informujte se, lidé.

 

Ruská televize rozmázla šikanování Štefana Harabina na Slavíně a jeho vykonstruované zatčení! Podle ruského analytika se USA a Velká Británie snaží o transformaci Evropy do Satanistánu! Všechno ruské bude v Evropě označováno za zlo! Co se začne dít v Česku a na Slovensku po porážce Ukrajiny na Donbasu? Dědeček polského prezidenta Dudy byl podle svodek NKVD členem OUN, UPA a pravá ruka Stěpana Bandery! A proč Lukašenko varuje před hrozící polskou anexí západní Ukrajiny? A proč CZ.NIC mlží o důvodech, proč končí po 3 měsících s blokací 8 opozičních webů?

24. květen 2022

 

Ruská televize minulý týden v diskusním pořadu Кто против? v hlavním vysílacím čase přinesla diskusi o protiruských náladách v Evropě a na přetřes se dostal znovu incident bývalého soudce slovenského Nejvyššího soudu Štefana Harabina na bratislavském Slavíně, kam přišel na Den vítězství položit květiny k památníku padlých sovětských vojáků a bylo mu v tom aktivně bráněno aktivisty a blogery z okruhu slovenského Deníku N a pořádková policie se na to dívala a nic nedělala. (Čtěte na: https://aeronet.news/video-rusko-obvinilo-polsko-ze-porusilo-videnskou-konvenci-o-ochrane-diplomatu-a-polska-policie-prihlizela-utoku-davu-na-ruskeho-velvyslance-ten-setrel-polskeho-novinare/)

Viceprezident Ruské akademie geopolitických studií Araik Stěpanjan totiž v pořadu rozmázl nejen záběry ze Slavína, ale připomněl i následné Harabinovo zatčení o několik dnů později (čtěte na: https://aeronet.news/video-stefan-harabin-byl-obvinen-za-schvalovani-trestneho-cinu-agrese-vladimira-putina-a-za-hanobeni-banderovcu-po-vyslechu-novinarum-zopakoval-ze-je-proti-nacismu-a-banderismu/) (Štefan Harabin obviněn) v souvislosti s obviněním, že 25. 2. 2022 publikoval na Facebooku článek, který měl schvalovat válku na Ukrajině a současně měl vyzývat k útoku proti ukrajinskému etniku, konkrétně proti Banderovcům.

 

Araik Stěpanjan ovšem v pořadu ruské televize řekl velice důležitý postřeh, že mu připadá, že USA a Velká Británie se snaží přeměnit Evropu na Satanistán, který bude fašisticky označovat za zlo všechno, co bude mít cokoliv společného s Ruskem, ať už by to měly být děti, umělci, zpěváci, ruské písně a skladby pro operní pěvce, symfonické orchestry, prostě cokoliv. A v této věci má Stěpanjan naprosto děsivou pravdu. Celá Evropa prochází neuvěřitelným procesem nacifikace, kde právo a zákony včetně Ústavy jsou kusem hadru, protože zákonem je režim, který je u moci.

 

Evropský Satanistán a jeho vlády všehoschopných

 

My jsme zákon, hlásají najednou vlády, premiéři a Petr Fiala k tomu dodává, že k těmto krokům samozákonů je potřeba odvaha, i když ty kroky jsou na hraně. V právním státě a v demokratické společnosti by to nikdy možné nebylo, aby vláda bez zákonné opory zakazovala soukromým subjektům ve psaní na internetu a v publikování článků. Toto je pouze ukázka a počátek budování právě onoho zmíněného Satanistánu v Evropě. Ne zákon, ne Ústava, ale to my jako vláda určíme, co je zákon, protože my jsme zákon! Ve jménu vyššího dobra, aby ty weby nepsaly proti nám, během války na Ukrajině, tak ve jménu tohoto dobra je zablokujeme! Zákon jsme my!

 

Jenže všechno, co jste dosud v ČR viděli a zažili do této chvíle okolo krize na Ukrajině, je doslova nic ve srovnání s tím, jaká hysterie, teror a násilí na lidských právech přijde po porážce Ukrajiny na Donbasu, od které nás dělí už jen malý kousek. Každý den Ruská armáda decimuje zakopané ukrajinské vojáky, kteří nemohou ustoupit, protože jim hrozí zastřelení za nepovolený ústup.

Dokonce už Kyjev zašel tak daleko, že vojákům v zákopech hrozí, že pokud se vzdají Rusům, anebo ustoupí, ztratí ukrajinské občanství, nárok na výsluhy, resp. starobní důchod a dokonce sankce dopadnou i na jejich děti a rodiny. Děsivé záběry pozabíjených Ukrajinců v zákopech zde nebudeme publikovat, protože to jsou otřesné záběry, ale ve chvíli, kdy lži Kyjeva prasknou, stejně jako praskly o vítězném tažení Azováků v Mariupolu, tak v té chvíli nastane na Západě to samé, co zažila Třetí Říše a rovněž Protektorát Čechy a Morava po porážce 6. armády německého Wehrmachtu u Stalingradu 3. února 1943.

 

Čeká Evropu po porážce Ukrajiny na Donbasu nová forma Totalen Krieg a Total Einsatz?

 

Od toho okamžiku začal na území Říše neskutečný teror, hysterie a burcování Josepha Goebbelse do Totální války a o rok později v roce 1944 burcování Adolfa Hitlera do Totálního nasazení. Gestapo začalo zavírat lidi za jakékoliv náznaky šíření informací o skutečném stavu na Východní frontě, kdokoliv řekl, že Rudá armáda žene Němce na ústup, ten skončil v rukách Gestapa. A po porážce ukrajinské armády na Donbasu propukne v Evropě to samé. To nebude mít nic společného s demokratickými principy, to bude obyčejný nacistický teror a rusofobie vybičovaná do extrému, kdy pouhé slovo nebo lehce jiný názor na válku na Ukrajině povede k profesní likvidaci, k vyhazovu z práce a ke kriminalizaci.

 

Evropa si vysvětlí porážku Ukrajiny na Donbasu jako své ohrožení a vyhlásí novodobý Totalen Krieg a Total Einsatz. Už dnes studenti v ČR udávají své učitelky a profesory, kteří jsou vyhazováni ze škol a fakult, protože si dovolili říct svůj názor a žáci a studenti je za to udali. Ano, totéž se dělo v Protektorátu, kdy studenti udávali své učitele, kteří třeba v hodinách, kde se mělo učit německy, mluvili česky. A proces nacifikace ve společnosti je v Evropě indukován pohrobky nacistů a rovněž Banderovců. Jejich odkaz 77 let po II. sv. válce najednou ožívá.

 

Dědeček polského prezidenta byl podle svodek NKVD blízkým přítelem Stěpana Bandery

 

Na Telegramu se objevily zajímavé dokumenty o polském prezidentu Andrzeji Dudovi. Ruští novináři totiž dostali přístup k mamutím archivům sovětské NKVD, která po II. sv. válce odvezla do Sovětského svazu miliony svazků z polských matrik. Díky tomu můžeme nahlédnout do minulosti polského prezidenta a opravdu se nebudeme stačit divit. V souvislosti s návštěvou Andrzeje Dudy v Kyjevě minulý týden se obejvily dokumenty a fotografie jeho dědečka, který měl opravdu nezvykle blízko k Banderovcům, a to tak, že dokonce k tomu nejvyššímu. Na Telegramu (https://t.me/zheltyeslivy/48722) se objevilo toto:

Muž na staré černobílé fotografii je Mychajlo Ivanovič Duda, ukrajinský nacionalista a dobrý přítel Stěpana Bandery. V žilách Andrzeje Dudy koluje jeho krev, protože je jeho vnukem.

Narodil se v roce 1921 ve vesnici Soroki Lvovske (Lvovská oblast). Členem OUN (Organizace ukrajinských nacionalistů) byl od roku 1937, v roce 1939 vyslán na podvratný výcvik do Německa, kde v roce 1941 vstoupil do praporu “Roland” (spolu s Romanem Šuchevičem, později velitelem UPA v roce 1950) a po jeho rozpuštění v říjnu 1941 až do konce roku 1942 sloužil v Banderově osobní stráži, což byla elitní garda Banderovy UPA.

 

Do UPA (Ukrajinské povstalecké armády) vstoupil v roce 1943. A jedna zajímavost: na podzim 1945 až v zimě 1946 se Duda se účastnil bojů s Poláky. Podle svodek NKVD se zúčastnil v roce 1943 volyňského masakru. Objímání Zelenského je tedy pokusem vrátit čas a získat zpět ztracené příležitosti. Mimochodem, polská propaganda na příběh Dudova dědečka pokaždé reaguje s nejvyšší možnou hysterií. Polský prezident Andrzej Duda který na shromáždění ke Dni vítězství v Polsku měl fanatický projev (https://aeronet.news/video-polsky-prezident-v-sokujicim-projevu-k-armade-prohlasil-ze-mezi-polskem-a-ukrajinou-uz-nebudou-zadne-hranice-jak-pry-prorocky-prohlasil-volodymyr-zelensky/) o sjednocení Polska a Ukrajiny, de facto odhalil svůj rodinný odkaz.

A běloruský prezident Alexander Lukašenko už bije na poplach, protože běloruská tajná služba už má informace, že Polsko chystá anexi západní Ukrajiny a čeká se de facto na kolaps ukrajinské armády na Donbasu. V tom okamžiku bude Ukrajina na kolenou a Poláci budou mít souhlas Zelenského k provedení operace ve velkém formátu. Půjde o zabezpečovací operaci, kdy Poláci budou anexi prohlašovat za vytvoření “bezpečné zóny” pod ochranou Polska, rozuměj pod ochranou členské země NATO. Toto je ten plán. Lukašenko je doslova obavami bez sebe, protože Poláci si dělají zálusk i na kus Běloruska.

 

Běloruský prezident varuje před hrozící polskou anexí západu Ukrajiny, polský prezident svými výroky vyvolává obavy

 

Lukašenko totiž podle ruských médií vyjádřil znepokojení nad údajnými pokusy západních zemí rozdělit Ukrajinu v souvislosti s probíhající ruskou vojenskou operací v zemi. Během pondělního setkání s Vladimirem Putinem v Soči Lukašenko prohlásil, že on i jeho hostitel jsou znepokojeni chováním některých polských politiků a politiků NATO. Zmínil zejména krok vojenského bloku vedeného USA, který soustřeďuje vojenské jednotky na západních hranicích svazového státu Ruska a Běloruska.

“Politici podnikají kroky k rozdělení Ukrajiny. Znepokojuje nás, že oni, Poláci a členové NATO, jsou připraveni “pomoci” Ukrajině a tímto způsobem odejmout, jako před rokem 1939, západní Ukrajinu,” řekl běloruský prezident. Podle jeho názoru má Západ podobnou strategii, pokud jde o západní Bělorusko. “Máme uši nastražené,” řekl Lukašenko a zdůraznil své přesvědčení, že v určitém okamžiku může paradoxně Kyjev potřebovat pomoc Moskvy a Minsku, aby zachránil územní celistvost Ukrajiny na západě.

 

V neděli totiž ukrajinský prezident Volodymyr Zelenský oznámil (https://aeronet.news/exkluzivne-ceske-drahy-se-pripravuji-na-vyhlaseni-valecneho-stavu-v-cr-zamestnancum-je-prave-rozesilana-nova-smernice-s-ucinnosti-od-23-kvetna-ktera-stanovuje-casove-limity-a-lhuty-pro-svolavani/), že polským občanům bude v jeho zemi přiznán zvláštní právní status na úrovni skoro-občanství, tedy trvalé pobyty s velice širokými občanskými právy a prohlásil, že “mentálně jsou ukrajinský a polský národ odedávna nerozluční“. Tato zpráva následovala po výrocích polského prezidenta Andrzeje Dudy, který vyjádřil naději, že v budoucnu nebudou mezi Polskem a Ukrajinou žádné hranice.

V projevu na summitu Organizace smlouvy o kolektivní bezpečnosti – euroasijské vojenské aliance tvořené několika bývalými sovětskými republikami – na začátku tohoto měsíce Lukašenko uvedl, že pokusy o rozdělení Ukrajiny představují nejnebezpečnější trend na Ukrajině v současnosti. Uvedl také, že již byly vytvořeny tisícihlavé jednotky, které mají pod rouškou mírových sil vstoupit na Ukrajinu. Polsko ani nebude potřebovat oficiální vstup armády na Ukrajinu, protože zákon udělující Polákům trvalé pobyty na Ukrajině umožní budovat polský zábor západní Ukrajiny zevnitř. Ukrajina zkrátka už teď skončila v těch hranicích, v jakých jsme ji znali.

 

Blokace 8 opozičních webů po čtvrt roce končí, protože pro CZ.NIC je to už neudržitelné

 

V souvislosti s blokacemi webů v ČR je potřeba upozornit na poslední vývoj událostí, protože správce národní domény CZ.NIC oznámil, že od středy 25. května přestane blokovat 8 webů, které na podnět vlády Petra Fialy zablokoval 25. února tohoto roku. Co nás v redakci opravdu překvapilo, to je oficiální zdůvodnění, proč blokace končí. Je to prý kvůli tomu, že zablokovaným webům výrazně poklesla návštěvnost. To je ale pro nás novinka, anebo žijeme na nějaké jiné planetě. Nám blokace po 3 měsících přinesla nové čtenáře, kteří před zablokováním o nás nevěděli, případně o nás sice věděli, ale neměli nás důvod číst. Zablokování podnítilo mnoho lidí k tomu, aby začali zjišťovat, proč jsme si tu blokaci vysloužili a začali číst naše články.

 

Vzhledem k tomu, že od dubna naše návštěvnost znovu roste, a to nebývale rychle, tak to vypadá, že blokace se stala opravdu neocenitelným marketingovým krokem tzv. “negativní reklamy” na mediálním trhu, která prodává opravdu nejlépe. Tady by se slušelo si položit otázku, co bylo účelem těch blokací? Pokud účelem mělo být snížení povědomí o značce, o daném webu, tak to se opravdu CZ.NIC nepovedlo, protože cokoliv zakážete na světě, o to bude největší zájem a poptávka. Lidé chtějí znát názory z druhé strany, chtějí znát postoje Ruska a chtějí se podívat na reportáže ruských televizí, chtějí si přečíst projevy a rozhovory ruského prezidenta, ministra zahraničí, chtějí prostě mít možnost si sami udělat názor na konflikt na Ukrajině. A to všechno u nás čtenáři najdou.

 

Rozhodovat o tom, co si lidé smí a nesmí přečíst, je poznávacím znamením té nejtužší totality a diktatury. Měli bychom poděkovat Fialově vládě, že se tím dokonale odkopala

 

Názor si utvoří tím, že kriticky porovnají informace podávané ze strany českých, slovenských a západních médií s informacemi podávanými Aeronetem a dalšími opozičními weby.  Nikoho přece na Aeronetu nenutíme k tomu, aby nás četl. Pokud naše články ale lidé sdílí, pokud souzní s názorem českých občanů, rozhodně jim ve sdílení bránit nebudeme, protože to znamená, že lidé mají stejný názor, i když je diametrálně odlišný od názoru vlády ČR. A dokud nebude trestné mít jiný názor než má vláda, do té doby budou opoziční média mít svůj nezadatelný prostor k působení v českém informačním prostoru. Bude zajímavé sledovat, jak se v prostoru evropského Satanistánu budou prohlubovat nacifikační procesy vedoucí k potlačování svobody slova a písma v nejbližší době.

CZ.NIC podle všeho končí s blokacemi ne kvůli tomu, že by weby měly menší traffic a návštěvnost, minimálně ty weby, které přešly na zahraniční domény po zablokování v únoru, ale spíš je to způsobeno běžícími žalobami na CZ.NIC ze strany některých zablokovaných webů. Je v tom totiž malá drobnost. CZ.NIC totiž není ve skutečnosti soukromou firmou, ale je poskytovatelem formy veřejné služby.

Doména .CZ totiž není soukromým produktem CZ.NIC, ten je pouze delegovaným správcem této národní domény. Blokace z rozhodnutí kámošů od kulatého stolu z vlády tak sice končí, ale určitě budou hledat cesty, jak blokace obnovit za pomoci nějakého obskurního a narychlo přijatého zákona, který se bude odkazovat na Ministerstvo pravdy. Proto bych se opravdu divil, kdyby se někdo dobrovolně vrátil zpátky na doménu .CZ po tom, co předváděl CZ.NIC za nehoráznou blamáž, a to zjevně z politických a ideových příčin v posledních 3 měsících.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Děkujeme aeronetu za nezištnou práci na probouzení lidstva. Pravdu jednou pozná každý, ať nyní chce, nebo nechce...

 

Článek čtěte na: https://aeronet.news/video-ruska-televize-rozmazla-sikanovani-stefana-harabina-na-slavine-a-jeho-vykonstruovane-zatceni-podle-ruskeho-analytika-se-usa-a-velka-britanie-snazi-o-transformaci-evropy-do-satanistanu/

 

JAK DLOUHO BYSTE SE NEBRÁNILI VY?

JAK DLOUHO BYSTE NECHALI DRUHÉ OHROŽOVAT VÁS?

JAK DLOUHO BYSTE DOPORUČOVALI SVÉMU BLIŽNÍMU, ABY SE STÁLE NEBRÁNIL ÚTOKŮM AGRESORA A JEN VYJEDNÁVAL, ZATÍMCO PLAMENY ZLA UŽ DOSAHUJÍ JEHO TĚLA?

 

DOKUD BY NEBYL ZLIKVIDOVÁN?

DALEKO BYSTE NEDOŠLI.

UŽ BYSTE TADY TOTIŽ NEBYLI.

Lidé, probuďte se!

Není možné tolerovat používání síly světovým zlem. Sílu musí někdy rázně použít také světové dobro, prohlásil bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin v souvislosti s vojenskou eskalací na Ukrajině.

Ruský prezident Vladimír Putin minulý čtvrtek (22. 2. 2022) vyhlásil speciální vojenskou operaci na Donbasu. Poznamenal, že jejím cílem je chránit lidi, kteří jsou už osm let vystaveni zneužívání a genocidě ze strany kyjevského režimu. Se svým pohledem na věc se podělil se serverem Sputnik bývalý dlouholetý soudce, bývalý předseda Nejvyššího soudu Štefan Harabin.

 

Je možné podle vás vyhodnocovat operaci jako útok ze strany Ruska, jak se to snaží předkládat Západ?

 

Štefan Harabin: Udělal bych přesně totéž, co Putin v souvislosti s událostmi na Ukrajině. Není možné tolerovat používání síly světovým zlem. Sílu musí někdy rázně použít také světové dobro. Ti, co tvrdí, že Putin porušil mezinárodní právo, kolosálně lžou. Zřejmě neznají ani článek čl. 51 Charty OSN. Měli anglosasové souhlas Bezpečnostní rady OSN na vraždění Srbů v roce 1999?

 

Kromě jiného je také historickou povinností Rusů pacifikovat nacisty, kteří genocidně od roku 2014 s nevšímavým souhlasem Západu zavraždili téměř 15 tisíc vlastních civilistů, jen proto, že byli Rusové. Teď jde o osvoboditelskou misi Ruska na Ukrajině ve směru denacifikace od Hitlerových pohrobků, banderovců, v řídících strukturách. Rusko válku nikdy nezačíná, Rusko války proti němu zahájené vždy pouze ukončuje v centru agresora (např. za Napoleona skončila v Paříži, u Hitlera v Berlíně, Karla XII už asi ani není potřeba vzpomínat, ten utekl do Osmanské říše). Válku na Ukrajině zjevně bez nejmenších pochybností začali už v roce 2014 nacisté. A akce ze strany Ruska je jen reakcí na její ukončení po dlouhých osmi letech. Je zapotřebí si v této souvislosti vzpomenout na Kambodžu a vládu Rudých Khmerů v letech 1975 – 1979, kdy během genocidní občanské války byly zavražděny asi 2 miliony obyvatel. Ptám se, zda je náhodou minimálně nepřímo nepodporovaly USA?

 

Jaké jsou podle Vás příčiny tohoto konfliktu?

 

Protiústavní převrat v roce 2014, který Luhanská a Doněcká republika po předchozím referendu neuznaly. A samozřejmě neplnění Minských dohod z roku 2015, jejichž garantem bylo Německo, Francie a Rusko. Přičemž právě Německo a Francie měly zvláštní povinnosti vůči vládě v Kyjevě a očividně je úmyslně nesplnili. Naopak EU, NATO, včetně Německa, Francie a USA od nacistického převratu tolerovali vraždění Rusů na východě Ukrajiny a zároveň jim ještě dodávali zbraně. Ptám se upřímně, zda EU, NATO, Německo, Francie, resp. USA přijali aspoň jednou za těch osm let sankce na banderovský režim v Kyjevě za nesporné nedodržování Minských dohod a provokativní pokračování ostřelování spojené s vraždením civilistů na Donbasu? Západ v plné nahotě odhalil své pokrytectví v tom směru, že s jeho pasivním souhlasem je možné ukrajinské Rusy, kterých je 45%, vraždit bez potrestání, jen tak z rozkoše a jen proto, že jsou Rusové.

 

Jaká je úloha Západu?

 

Ozbrojování nacistického režimu Západem s příslibem přijetí Ukrajiny do NATO se záměry anglosaské doktríny vytvořit na hranicích Ruska území AntiRuska (porovnej: Indie-Pákistán, Čína-Hongkong, Tchaj-wan, Francie-Belgie, USA-Kanada) ve snaze destabilizovat Rusko, bránit jeho rozvoji ve směru ohrožování jeho bezpečnosti a bránit nastolení mírumilovného a multipolárního světa založeného na rovnoprávném partnerství, respektování garancí vzájemné bezpečnosti, nezasahování do vnitřních záležitostí jiných států, nevyvolávání válek a respektování územní celistvosti států. Přitom samotný Západ zjevně porušil základní smlouvu mezi Radou NATO a Ruskem z roku 1997, kterou garantoval, že NATO se nebude rozšiřovat na východ. Toto potvrdili také na zasedáních OBSE v Istanbulu v roce 1999 a v Astaně 2010, kde se zavázali, že nebudou budovat a posilovat svou bezpečnost na úkor bezpečnosti Ruska.

zdroj: slovanskenoviny.sk (překlad: web)

Americký imperialismus je stupňující se šílenou agresí vedoucí k jedinému a konečnému řešení... Pokud jej někdo nezastaví.

únor 2022: V souvislosti s umlčováním všeho, co není v souladu se záměry mocných - ovládání loutkolidí a jejich prozápadní smrtící fanatizace - nabízíme připomenutí:

 

Listina základních práv a svobod, 2/1993 Sb. Článek 17:

 

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

(4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.

Z artikulu 4 je zřejmé, že svobodu slova lze omezit mj. z důvodu ohrožení bezpečnosti státu.

Není však známo, že by Česká republika čelila vojenskému napadení nebo vyhlásila válku. Tento důvod zde tedy nelze použít. Stejně jako všechny ostatní vyjmenované.

 

LEČ STALO SE. 25. 2. 2022.

 

SVOBODA PROJEVU A PRÁVO NA INFORMACE JSOU ZARUČENY.

SVOBODA PO PROJEVU A PO PŘEDLOŽENÍ INFORMACÍ UŽ VŠAK ZARUČENY NEJSOU.

ŽE BY CHYBA V MATRIXU?

NAOPAK, TO JSOU JEHO PŘEDNOSTI !

Harabin: Slovenští banderovci budou v krátkém čase postaveni před mezinárodní trestní tribunál za vyznávání a podporu nacistické ideologie šířené a praktikované ukrajinskými Hitlerovými pohrobky

 
 

EU, NATO a USA, ale také slovenské marionety v řídících strukturách státu, otevřeně podporují nacistické pohrobky Hitlera na Ukrajině v jejich genocidě civilního obyvatelstva Novoruska už od roku 2014, připomenul bývalý ministr spravedlnosti Štefan Harabin v rozhovoru pro zpravodajský portál Sputnik.

 

Hon na čarodejnice na Slovensku nabírá na obrátkách. Poslanci hnutí OĹANO Kristián Čekovský a Andrej Stančík podávají trestní oznámení na ty, kteří se o ruské vojenské operaci na Ukrajině nevyjadřují podle představ mainstreamu.

(https://www.infovojna.bz/article/video-totalitna-spodina-cenzurujuca-ine-nazory-podala-trestne-oznamenie-na-blahu-harabina-a-jakubca-za-ich-komentovanie-vojenskej-eskalacie-na-ukrajine-zahucala-hora-porodila-mys-reaguje-fico-vrana-k-vrane-sada-a-nacista-si-nacistu-hlada-dodal-harabi)

Na seznam nepohodlných se dostali místopředseda SMERu Ľuboš Blaha, bývalý ministr spravedlnosti a dlouholetý soudce Štefan Harabin či zpěvák Martin Jakubec. Podle poslanců OĽANO mohou jejich vyjádření o ruské speciální vojenské operaci, jejímž cílem je demilitarizace a denacifikace Ukrajiny, naplňovat znaky trestních činů vlastizrady, sabotáže, šíření poplašné zprávy, pomlouvání či ohrožování míru.

 

Jak na to reagují samotní autoři názorů nepohodlných pro současnou garnituru? Sputnik se zeptal Štefana Harabina.

 

Štefan Harabin: Slovenští BANDEROVCI, včetně Čekovského a Stančíka, budou bez nejmenších pochybností v krátkém čase postaveni před mezinárodní trestní tribunál NORIMBERG II za vyznávání a podporu nacistické ideologie, šířené a praktikované ukrajinskými Hitlerovými pohrobky. Jejich vzorem jsou vrahové z USA, kteří mají na svědomí milióny mrtvých. USA například i v Jugoslávii, Íráku, Afgánistánu, Libyi, či v Sýrii vedly agresivní války, přitom napadené státy se nacházejí daleko od jejich hranic a zjevně neohrožovali jejich bezpečnostní zájmy. USA tam určitě nechránily Američany před vražděním.

V této souvislosti nelze opomenout ani mimořádně nebezpečnou aktivitu, zjevného pronacistu, německého kancléře Olafa Scholze, který provokativně posílá zbraně ukrajinským nacistickým banderovům proti Rusům. Zřejmě bude nevyhnutelné, aby „demokratická EU“ akutně reálně začala přemýšlet i nad DO-denacifikací Německa, aby se skrze Scholze do čela kontinentální západní a střední Evropy nevrátil nový Hitler, který obnoví genocidu Slovanů.

EU, NATO a USA, ale také slovenské marionetky v řídících strukturách země, otevřeně podporují nacistické pohrobky Hitlera na Ukrajině v jejich genocidě civilního obyvatelstva Novoruska už od roku 2014.

 

Před nedávnem také došlo k blokování nepohodlných portálů. Snaží se vláda umlčet své kritiky?

 

Blokováním nepohodlných portálů pod záminkou konfliktu na Ukrajině existující režim očividně zavádí cenzuru, která je projevem jejich viditelné slabosti. Je to zoufalý pokus za každou cenu i policejně-fašistickým zůsobem odvrátit odchod dožívajícího ultraliberalizmu, který bez nejmenších pochybností už dohrál svou historickou úlohu a upadá do zapomenutí.

Zdroj: cz.sputniknews.com (t.č. web umlčen), překlad: web

 

25. 2. 2022

 PÁR HODIN POTÉ, CO ODVĚKÁ A OPĚT VYSTUPŇOVANÁ ZÁPADNÍ AGRESE BYLA NAZVÁNA RUSKOU INVAZÍ, JE UMLČOVÁNO VŠE, CO TÉTO ZÁPADNÍ AGRESI ODPORUJE.

 

POSTUPNĚ JSOU VYŘAZOVÁNY Z PROVOZU A BLOKOVÁNY ALTERNATIVNÍ SERVERY, KTERÉ AKTIVNĚ PÁTRAJÍ PO PRAVDĚ, ABY OTEVÍRALY OČI TĚM, KTEŘÍ SI JE NECHÁVAJÍ ZAVÍRAT MASMEDIÁLNÍ MASÁŽÍ ZÁPADNÍ PROPAGANDY!

 

SERVER ZA SERVEREM JE BLOKOVÁN!

LIDÉ,

TO SI OPRAVDU NECHÁTE LÍBIT?

TOTO JE NAPROSTÉ PORUŠOVÁNÍ PRÁV A SVOBOD ČLOVĚKA V SAMOZVANÉ DEMOKRATICKÉ SPOLEČNOSTI!

DALŠÍ DŮKAZ, ŽE TOTO NENÍ DEMOKRACIE.

TOTO, CO JSTE SI ZVOLILI, LIDÉ, JE

ZVRÁCENÁ SATANISTICKÁ TOTALITNÍ PSEUDODEMOKRACIE!!!!

 

LIDÉ,

TADY UŽ JDE O VAŠE HOLÉ ŽIVOTY, O KTERÉ MÁTE PŘIJÍT JEN PROTO, ŽE SE NEMÁTE DOSTAT K PRAVDĚ, I KDYBYSTE JI NÁHODOU CHTĚLI POZNAT.

 

 

PRAVDA SE UMLČUJE. NE VŠAK NADLOUHO. PROTOŽE PRAVDA ZVÍTĚZÍ.

 

UMLČOVÁNÍ VŠEHO, CO ODPORUJE MASMEDIÁLNÍ PROPAGANDĚ JE POUHÝ

DŮKAZ TOHO, CO JE PRAVDA

A CO JE LEŽ.

 

TEPRVE NYNÍ POZNÁVÁ LIDSTVO, CO JE TOTALITA.

CO JE "DEMOKRACIE" - PSEUDODEMOKRACIE - A "SVOBODA SLOVA".

TEPRVE NYNÍ JI SVĚT ZAŽÍVÁ.

VE JMÉNU DEMOKRACIE - PSEUDODEMOKRACIE - MUSÍ BÝT UMLČOVÁNO VŠE, CO NEZAPADÁ DO "DEMOKRATICKÉHO" - PSEUDODEMOKRATICKÉHO - SYSTÉMU ZÁPADNÍ PROPAGANDY.

 

VÍTEJTE V POSLEDNÍ FÁZI VAŠÍ VYSNĚNÉ SVOBODY, LIDÉ.

NABÍZÍME ROZHOVOR S ČESKÝM POLITOLOGEM XY, KTERÝ SI UŽ NEMÁTE NIKDY PŘEČÍST.

PROČ?

PROTOŽE PRAVDU JE TŘEBA UMLČET DŘÍVE, NEŽ JI POZNÁ DOSTATEČNÝ POČET LIDÍ NA TO, ABY ZA NI HRDĚ BOJOVAL. HRAJE SE PODLE NOT ZÁPADNÍCH FANATIKŮ - TĚCH, KTEŘÍ ROZPOUTALI DALŠÍ VÁLKU.

TENTOKRÁT MODROŽLUTOU.

 

! R O Z H O V O R !

 

Čeští politici odsoudili ruskou vojenskou operaci na Donbasu. Proč se ostře nevyjadřovali, když byla napadena Jugoslávie? Libye? Sýrie? Irák? Zeman řekl, že minulé chyby NATO neomlouvají teď Rusy.

Je ale někdo odpovědný za chyby NATO? Navíc Rusové vyzývali k dodržování minských dohod. Na Ukrajině však řekli, že si ani nepamatují, kdo je podepsal...

Vladimir Vladimirovič je západními médii líčen jako agresor, přitom se v roce 1999 u nás analytici i politici až tak nerozčilovali, když došlo na vojenskou kampaň NATO proti Bělehradu. Také se říká, že ruský prezident „se bojí“, když útočí na slabšího. Tenkrát útok zahájila na zjevně slabšího rovnou celá koalice. Rusové také říkají, že toto není začátek války, ale snaha uchránit planetu od globální katastrofy, neboť hrozí strategická dysbalance. Z Británie už zní, že Putinovi jde o celou Evropu. Za komentářem se server XX - KTERÝ BYL DNE 27. 2. 2022 TAKÉ "DEMOKRATICKY" UMLČEN - obrátil k politologovi XY.

 

XY: Zásah na Ukrajině byl jen otázkou času. Dle mého se to muselo v rámci nějaké varianty chystat již od roku 2014.

Teď k tomu, je-li to agrese? Podívejme se na tu druhou stranu, která Putina vyprovokovala. RF (Ruská federace) musela reagovat. Těch osm let od násilného převratu na Ukrajině, co to bylo vlastně za roky? Minské dohody nebyly plněny. Co podnikl Kyjev pro to, aby upravil Ústavu, umožnil Donbasu autonomii? Kdyby toto Kyjev splnil, byl teď Donbas integrální součástí Ukrajiny. Kdyby Majdan nebyl násilný, možná by se nestala ani změna statusu Krymu.

 

Má toto kromě synchronního i nějaký hlubší historický rámec?

 

NATO dalo slib, že nebude expandovat na ta území, která opustil SSSR, tzn. na území východní Evropy. Sliby byly expanzí NATO porušeny. Kolik zemí ze sovětské zóny je nyní členy NATO? Prakticky všechny, dokonce i některé země, které byly součástí samotného SSSR. viz. pobaltské státy. Záruky byly sice dány ústně, přitom ale opakovaně.

 

Naše média tvrdí, že si to národy těchto států takto přejí…

 

Že by? Například docházelo k financování výchovy Ukrajinců k nenávisti Ruska, jak ostatně vyplynulo z různých prohlášení paní V. Nulandové, tehdejší tajemnice ministerstva pro evropské záležitosti.

 

Tehdy také unikly telefonní rozhovory, v nichž ona hrála úlohu a z nichž bylo patrné, že třetí strany hovořily o tom, jak se bude vyvíjet Ukrajina, dle jakých scénářů, jak má vypadat distribuce funkcí.

 

Podle Nulandové na Ukrajinu bylo investováno 5 mld. dolarů. Rusko soustavně apelovalo na protistranu, aby od těchto kroků a činů upustila, což se nestalo. Tohle stojí za eskalací a porušováním minských úmluv. Teď se na RF ukazuje jako na pachatele, to ale racionálně odpovídá na hozené výzvy až poté, co upozorňovalo, že to bude muset udělat.

Naopak je pozoruhodné, jak trpělivě RF vyčkávala, zda se Západ umírní… Nakonec jsme se umírnění nedočkali. Proto RF přistoupila k opatřením, která právě probíhají. Je smutné, že to muselo dojít tak daleko a že jsou v sázce i životy civilistů. Lze tomu bylo zabránit, kdyby se protistrana nesnažila o provokace. Skutečným pachatelem zločinu tu jsou spíše USA a jejich spojenci, ti RF soustavně provokovali. RF sáhla po logické reakci na provokaci. Zajímavá je klidná reakce Číny, s US provokacemi má zkušenosti, ví, jaká hra se tu provozuje.

 

Vladimir Putin v projevu upozornil na to, že západní aliance napadla – v rozporu s mezinárodním právem a mravy – země jako Afghánistán, Irák, Libye atd…

 

Ano. Byly to nemotivované útoky. Co teprve válka proti Jugoslávii. V případě Kosova se nikdo nezabýval tím, že se mění hranice v Evropě, pokrytecky se ignoruje závěrečný akt Helsinské konference. Proto z toho vyplývá, že to, co vidíme, je očerňující kampaň proti Rusku, kdy nic svaté není a kdy byl pro tyto účely zneužit stát jménem Ukrajina. Rusko nedělá stejnou chybu jako NATO. Je to to geopolitická „hra“ o daleko větším formátu, kdy je skutečně v sázce mnohé. Evropa navíc zavírala oči na to, co se na Ukrajině opravdu děje, viz potlačování minorit se vším všudy atd.

 

Vzpomínám si, že než začalo Rusko být tzv. „agresorem“, tak se mu smáli, že tam lidé pijí alkohol, žijí v zemljankách, nemají co jíst. A v olympijské vesničce Soči naše média ukazovala jeden nepřirozeně u stropu posazený radiátor ústředního topení či špatně umístěné pisoáry v hotelu olympijské vesničky. Západní recepce Ruska jde tímto pádem ode zdi ke zdi. Zpět: Rusové hlavně řekli, že neválčí s ukrajinským lidem a můžeme-li důvěřovat ruskému generálnímu štábu, útok je veden proti cílům vojenské infrastruktury.

 

Proti Rusku je dlouhodobě vedená očerňovací kampaň. Stále se točí kritika jeho schopností. Slouží to ke zmenšení prestiže RF. Ruská operace na Ukrajině je pro mnohé lidi naděje, že se věci vrátí do normálu.

 

Můžeme pár slov k normálu?

 

Dost bylo západní genderové politiky či přehnaného ekošílenství, viz zavádění uhlíkové daně na fyzické osoby či vnucování dětem koncepce několikerého pohlaví. Západ je v dekadentní fázi na cestě k hlubokému úpadku. Měl by řešit sebe v první řadě. Udělal by lépe…

 

Velká část západní populace přitom vzhlíží k RF jako k velmoci, která nepodlehla nákaze mravního rozkladu a úpadku. V RF se prostě nedělá reklama jiným sexuálním orientacím. Nic víc, nic míň. Ale co arabský svět? Není to tam náhodou také tak?

Takže vidíme, že kritika Ruska je účelová. Rusko je trnem v oku pro západní ideology. Snaží se za každou cenu Rusko pomluvit. RF nabývá na prestiži oproti Jelcinovskému Rusku či staršímu sovětskému Rusku s gulagy… Dnešní Rusko je moderní stát a sahat stále hlouběji do jeho historie za účelem současné kritiky, to je absurdní.

Stejně tak připomínám, že říjnová revoluce byla importována do Ruska ze zahraničí. Toto Rusko zbrzdilo. Není to jen jeho vina.

Dnes se RF transformovala do technologicky vyspělé země, a i v takové se může stát, že někde budou špatně instalované pisoáry, ale to nehraje klíčovou roli. Pokud jste byli v USA, tam také lze nají podivnosti a místa zaostalá. Není všechno naleštěný hollywoodský film, složený z hracích rekvizit. Podívejte se do US jižanských, chudších států. Zdaleka ne všechno by vás nadchlo. Spása není v geometricky správně umístěných pisoárech. V životě o toto nejde přímo na prvním místě.

 

Někteří diskutéři na sociálních sítích, zdá se, zaměňují příčinu s následkem. Ruský prezident řekl, že by Západ neměl Rusko zahánět do kouta, protože když už je rvačka neodvratná, vše záleží na tom, kdo dá první úder. Jak moc blízko jsme teď jaderné výměny? Má pravdu Boris Johnson, což papouškuje M. Pekarová-Adamová, že Rusko zahájilo konflikt, největší v Evropě od roku 1945?

 

Johnson opakuje to, co mu někdo předkládá k přečtení. Evidentně i v Británii je jakási kohorta politruků. Veřejnost má být podle nich patrně vedena k panice, ke strachu, k poslušnosti, přesně tak, jak tomu bylo před nedávnem v případě covidu.

I teď se veřejnost strašila těmi nejhoršími scénáři, které se nakonec neprokázaly, viz Bloomberg, který se za dezinformaci omluvil, když už… Počkejme si, jak zásah na USA bude vypadat, až bude více informací.

Pokud dojde na Ukrajině k denacifikaci, bude to úspěch mající význam nejen regionální. Bylo by fajn, kdyby si jurisprudence došlápla na viníky oděské tragédie v tamním Domě odborů.

Majdan začal činností ostřelovačů ze střech, i zde by bylo správné, kdyby se našli ti, kdo mají na svých rukou krev. Takovéto věci se nesmí přehlédnout.

 

Že pohár trpělivost RF přetekl? Kdo se tomu může divit? U nás paniku šíří Pojar, prý se RF nezastaví na hranicích Ukrajiny. Rusko ale definovalo své zájmy na Ukrajině a zdůraznilo, že mu nejde o okupaci UA ani EU. EU se sama potrestá i bez Ruska pomocí odstávky či neschválení Nord Stream2. Když ne v tuto zimu, hořce zalitujeme tu příští.

Krize, již sami vyvoláváme, se podepíše na našich rozpočtech. Nemyslím, že je důvod k panice.

Dále si myslím, že jaderné zbraně nebudou použity. Bál bych se některých západních senilů, kteří možná opravdu neví, co činí. Pak by to mohlo být této planetě dost zkomplikováno. Tak snad ne. Odnesli by to všichni a nikomu by to nic nepřineslo.

 

Západ chce odstřihnout Rusko od SWIFTu. Jak ale bude platit Rusku za nerostné suroviny? Západ také říká, že je třeba Rusko izolovat, Zeman přímo vybízí k izolaci šílence... Rusové opáčili, že dnešní RF není tou zemí, která by se izolovat nechala. Jaký vývoj tak čekat, jak se to dotkne ČR?

 

Takto drakonická opatření by spíše bolela Západ. Jsou to země v problémech a v dluzích. Prakticky jsou na mizině. Neobchodovat s takovými „partnery“ pro Rusko sotva bude tím trestem, jaký svět neviděl.

Rusko se již nyní orientuje na euroasijský směr. Baví se produktivně s Čínou a vlastně umí hovořit i s Tureckem. RF má diverzifikovaný obchod, tzn. neobchoduje jen se státy EU, odstřižení od SWIFTu jen urychlí paralelní systémy s lokalizací jinou než britskou či americkou.

 

V RF se od roku 2015 úspěšně rozvíjí platební systém MIR.

 

Platební styk bude i nadále fungovat. Prostředníkem může být třeba právě Čína. Problémem EU je, že si o sobě iluzorně myslí, že je pupkem světa. Svět je však mnohem větší a neredukuje se jen a pouze na plochu Evropy. Psi štěkají, karavana táhne dál. Když malé dítě tahá pejska za ocas, pak pláče, když se pejsek ožene a kousne.

Pokud k nám Ukrajinci přijdou jako migranti v nějaké větší míře, tak proč ne. Ale určitě nebudou chtít opouštět své domovy, když mají šanci, že se tam snad brzy věci vrátí do normálu a nebudou je ovládat neonacisté.

 

Děkujeme za rozhovor.

Děkujeme serveru XX za jeho práci k probuzení spících lidí (web)

 R O Z H O V O R

 

únor 2022

Včerejší rozhodnutí prezidenta Putina uznat republiky DLR a LLR mnohé ve světě šokovalo, jiní si naopak oddechli. Situace se konečně začíná vyjasňovat. Tento názor sdílí bývalý senátor a náměstek ministra spravedlnosti České republiky, právník Jiří Vyvadil, který na sociálních sítích vytvořil skupinu Přátelé Putina v České republice.

 

Jiří Vyvadil: Možná se to někomu bude zdát podivné, ale včerejší jednání Vladimira Putina mi udělalo radost. Ta unavující rétorika prezidenta Bidena a spol, ty neustálé výhružky, jak katastrofické budou dopady pro Rusko, se už nedaly vydržet. Prakticky vůbec jsem už ani nesledoval Českou televizi. Řešení, které nakonec zvolilo ruské vedení, je v podstatě geniální. Každý, kdo sledoval Zelenského a jeho podřízené, tak chápal, že racionální řešení dle minských dohod nikdy nepřipustí, že chtějí jen donekonečna vydírat a otravovat mezinárodní ovzduší. Když jsem viděl to nadšení lidí na Donbase a kvituji s jistým ulehčením, že se fotografie objevily i v našem tisku, tak bylo vše jasné. Pro lidi v Donbase skončí období nejistoty, a dokonce i utrpení. Že prezident Putin zároveň nařídil vyslání mírotvorců na případný neklid, je velmi rozumné.

 
Obávám se, že mnozí s vámi nebudou souhlasit, a jako první premiér Petr Fiala…
 

Samozřejmě Západ reaguje hystericky a rétoriku jen stupňuje, když politici, a u nás například předseda vlády, ale i největší opoziční strana ANO, šíří právní nesmysly, až mně jde z toho adrenalin nahoru. Když premiér Fiala, který je profesorem politologie, plácá, že uznáním Doněcké lidové republiky i Luhanské lidové republiky Vladimir Putin porušil mezinárodní právo, tak mám pro něj výzvu, aby vrátil doktorát. Povstalci, kteří efektivně ovládají dané území a vykonávají státní moc, mají samozřejmě mezinárodní subjektivitu a záleží na státech, jak se k tomu postaví. Někdo uzná, někdo neuzná. Jednat s nimi se zpravidla musí. A pokud dokonce této entitě je přiznána státní subjektivita, tak ji prostě má. Že v podobné situaci je například Kosovo, které i některé státy Evropské unie, např. Španělsko či Slovensko neuznávají a většina (bohužel) uznává, je fakt.

 
 
Ale co bude dál?
 

Západ, pro který byla od počátku Ukrajina vlajkovou lodí boje proti Rusku, utrpěl velkou porážku a bude se jistě bránit sankcemi. Jiná otázka je, co kromě halasných slov, která předcházela, nakonec prosadí. Víme, že například italský premiér Draghi trval na tom, že energetika musí být ze sankcí vyňata. Nedivím se mu. 91 % plynu dodává Rusko. Jsou jestřábi, kteří volají po co nejostřejších sankcích, jako například předsedkyně EK Ursula von der Leyenová, která chce odstřihnout Rusko od systému SWIFT, jiní jistě budou mírnější. Zcela určitě se na čas utlumí návštěvy nejdůležitějších západních politiků v Moskvě. A já si myslím, že to Vladimir Putin i ocení. Už byli únavní.

Rozhodující budou nejbližší dny. Ale v každém případě je jen dobře, jak se Rusko rozhodlo. Vyhrálo kdysi 2. světovou válku, ač v mnohem horší kondici vyšli dobře z krize následující po euromajdanu a jsem si naprosto jist, že se nyní upevní pozice Ruska jako jediné evropské supervelmoci, z hlediska vojenské a politické. Jde to výborně…

 
 

LIDÉ,

 

PROBUĎTE SE!!!