Jak Obama a Biden zaváděli neonacismus na Ukrajině

Dnešní válku na Ukrajině nelze pochopit, pokud bychom nejprve neporozuměli roli vlády USA v Majdanu.

Kdyby Američané a jim zaprodané loutkonárody znali pravdu o tom, jak Obama a Biden pomohli neonacistickým frakcím svrhnout zvolenou ukrajinskou vládu, možná by nebyli tak dychtiví rozpoutat třetí světovou válku. Dnešní krizi na Ukrajině nelze pochopit, aniž bychom nejprve neporozumněli roli vlády USA na ukrajinském Majdanu.

 

V roce 2013 ukrajinský prezident Viktor Janukovyč odmítl půjčku MMF a asociační dohodu s EU, jelikož tvrdil, že půjčka předá kontrolu nad přírodními zdroji Ukrajiny do cizích rukou a zvýší životní náklady ukrajinskému lidu. (MMF – Mezinárodní měnový fond, pozn.př.)

V reakci na to byla proti Janukovyčovi okamžitě nasazena vysoce organizovaná barevná revoluce podporovaná Západem a vedena představiteli vlády USA.

 

Americká organizace National Endowment for Democracy (NED / Národní nadace pro demokracii), nechvalně známá fronta CIA, školila novináře-aktivisty k využívání sociálních médií, financovaly televizní stanice podporující protesty a shromažďovali velké množství demonstrantů odjinud.

NED nedávno smazal své záznamy o financování projektů na Ukrajině, ale archivované webové stránky lze nalézt zde:

https://covertactionmagazine.com/2022/03/07/national-endowment-for-democracy-deletes-records-of-funding-projects-in-ukraine/

https://www.youtube.com/watch?v=GbolRLJ07rM.

 

Neonacistické skupiny rozdmýchávají násilí

 

Nenásilné, pokojné protesty na kyjevském náměstí Nezávislosti známém jako „Majdan“ rychle přerostly v násilné útoky proti policistům a vládním úředníkům pomocí kamenů, kovových tyčí, buldozerů a molotových koktejlů (zápalná láhev, pozn.př.).

Západní média tvrdila, že tyto protesty byly pokojné, demonstrovalo se na lokální úrovni, ale nezmínila se o neonacistických živlech, kteří se zmocnili zbraní, zabavili vládní budovy a potřísnili ukrajinské ulice v eskalujícím násilí krví.

Jedním příkladem této eskalace je dokument Olivera Stonea „Ukraine On Fire.“ Dne 30. listopadu 2013 nařídil ukrajinský náčelník generálního štábu, úzce spojený s ministerstvem zahraničí USA, vyklidit ulice od demonstrantů kvůli rozsvícení vánočního stromu.

Když policie dorazila, setkala se s nimi vysoce agresivní a dobře organizovaná frakce ukrajinského Pravého sektoru, která vyprovokovala policii k násilné reakci proti pokojným demonstrantům o níž informovala všechna západní korporátní média. Předvídatelně to vedlo k dalším nepokojům a násilí, které byly dále podpořeny ze strany amerického senátora Johna McCaina.

https://www.youtube.com/watch?v=PpA7K4F8MJk

 

Američtí vládní představitelé podporují převrat

 

Senátor John McCain, nejvyšší republikán v senátním výboru pro ozbrojené síly odjel do Kyjeva, aby demonstrantům vyjádřil solidaritu. McCain se setkal s opozičními vůdci a objevil se na pódiu majdanského náměstí, kde stál s vůdcem politické strany Svoboda Olehem Tyagnibokem bok po boku.

Když byl prezident Janukovyč během té doby dotázán na relevantní komunikaci s USA, odpověděl: „Mým kontaktem na nejvyšší úrovni byl viceprezident Biden. Měli jsme časté telefonické rozhovory, ale problém byl v tom, že pan Biden řekl A, ale na Ukrajině pak provedli B.“

Náměstkyně ministra zahraničí Victoria Nulandová byla přistižena při uniklém telefonátu o plánování nové ukrajinské vlády, kde lze slyšet, jak říká: „Myslím, že Yats (Arsenij Jaceňuk) je náš chlap“ a diskutuje o tom, jak „slepit tuhle věc dohromady.“ Nulandová zmínila Oleha Jaroslavovyče Tyahnyboka ze strany Svoboda jako jednoho z vůdců, se kterými spolupracovali.

Telefonický rozhovor odhalil, že nejvyšší americký úředník, který na Ukrajině zdánlivě zastupoval Obamovu administrativu společně s americkým velvyslancem na Ukrajině plánovali proti řádně zvolenému prezidentovi cizí země státní převrat.

Necelý měsíc po úniku záznamu se Jaceňuk stal ukrajinským premiérem.

 

Masakr na Majdanu

 

Dne 20. února začali neidentifikovaní ostřelovači střílet do davu a zabíjet lidi.

Přestože USA okamžitě obvinily administrativu Janukovyče, další uniklý zvukový hovor, tentokrát mezi šéfem zahraničních věcí EU a estonským ministrem zahraničí odhalil domněnku o zinscenovaném útoku pod falešnou vlajkou pro-americkými skupinami jako záminku k odstranění Janukovyče a dokončení převratu.

Masakr na Majdanu byl pověstným stéblem, který odnesl vítr. Ozbrojené davy převzaly ukrajinskou vládu, což vedlo k zahájení občanské války na Donbasu a k ruské anexi Krymu.

Nově vytvořená vláda přijala nabídku půjčky MMF ve výši 15 miliard dolarů, jež navýšila cenu zemního plynu pro ukrajinský lid až o 50 procent.

Proces a vyšetřování masakru na Majdanu přinesly drtivé důkazy o tom, že demonstranti na Majdanu byli zmasakrováni odstřelovači střílících z majdanských kontrolovaných budov, spíše než vládními odstřelovači – přesto byli tito ze zločinu obviněni.

Důkazy, které západní média nezveřejnily, zahrnovaly videa z místa činu, svědectví více než sta zraněných demonstrantů, několik desítek stíhaných svědků a záznamy forenzních balistickch a lékařských vyšetření vládními experty.

Ukrajinská neonacistická strana Svoboda a její zakladatelé Oleh Tyahnybok a Andriy Parubiy hráli při eskalaci násilí na náměstí Majdan hlavní roli a pokračovali v hraní divadla v nově vytvořené vládě.

https://www.youtube.com/watch?v=sa9nCRgZm00

Obr.: Vlevo: Symbol „vlčího anděla“ či „vlčího háku“ používaný nacistickými Waffen-SS. Uprostřed: Logo Sociálně-národní strany Ukrajiny inspirované nacisty. Vpravo: V roce 2004 se Sociálně-národní strana Ukrajiny přejmenovala na Svoboda, a neonacistickou vlajku nahradila modrožlutým praporem.

 

Strana Svoboda

 

Strana Svoboda má své kořeny v ukrajinské partyzánské straně z druhé světové války, která byla spojena s nacistickým Německem. Do roku 2004 se strana Svoboda jmenovala Sociálně-národní strana, což byla záměrná narážka na nacistickou národně-socialistickou stranu. Vůdce Svobody, Oleh Ťahnybok se již řadu let otevřeně zaměřuje na Židy a etnické Rusy na Ukrajině.

V roce 2004 byl vyloučen z vlády Viktora Juščenka za projev vyzývající Ukrajince k boji proti „moskovsko-židovské mafii.“ V roce 2005 napsal otevřené dopisy, v nichž požadoval, aby Ukrajina udělala více pro zastavení „zločinných aktivit“ „organizovaného židovstva.“

BBC informovala o nebezpečí vzestupu Svobody v roce 2012. Evropský parlament v témže roce přijal rezoluci odsuzující stranu Svoboda jako „rasistickou, antisemitskou a xenofobní.“ Přesto se vláda USA z nějakého důvodu domnívala, že je vhodné tyto neonacistické skupiny prosazující etnické čistky Ukrajiny podpořit.

Desetitisíce stoupenců Svobody pochodují každoročně 1. ledna ulicemi Ukrajiny s pochodněmi k uctění narození Stepana Bandery, vůdce ukrajinských partyzánských sil, který se za druhé světové války postavil na stranu nacistického Německa. Západní historici říkají, že Banderovi stoupenci prováděli masakry polských a židovských civilistů.

Když se Jaceňuk stal premiérem, odměnil členy Svobody za roli v převratu třemi funkcemi v kabinetu, včetně Oleksandra Sycha jako místopředsedy vlády a gubernátorstvím tří z 25 ukrajinských provincií. Andrij Parubij ze strany Svoboda byl jmenován členem (či mluvčím) parlamentu, tuto funkci zastával následujících 5 let.

 

Prapor Azov

 

Neonacisté dominují ukrajinskému praporu Azov, který založil Andriy Biletsky, zastánce bílé nadřazenosti, který tvrdil, že ukrajinským národním cílem je zbavit zemi Židů a jiných podřadných ras. Byl to prapor Azov, který vedl útok po-převratové vlády na republiky v Donbasu a znovu dobyl město Mariupol, kde žije většina Rusů, jež prapor nazývá "separatisty".

Dohoda Minsk II z roku 2015 ukončila nejhorší boje a vytvořila ochranné pásmo kolem odtržených republik, ale občanská válka (tentokrát už méně intenzivně) stále pokračovala. Od roku 2014 bylo zabito odhadem 14 000 lidí. Kongresman Ro Khanna a progresivní členové Kongresu se několik let snažili ukončit americkou vojenskou pomoc praporu Azov. Nakonec tak učinili v návrhu zákona o přidělování obrany na FY2018, ale Azov údajně dostával americké zbraně a výcvik i nadále zákazu navzdory.

Obr.: Nahorě: Fotografie praporu Azov – pluku Národní gardy Ukrajiny s vlajkou NATO, Azovskou vlajkou a nacistickou vlajkou. Dole: Znak praporu Azov, nacistické Černé slunce a symbol „Vlčího anděla“ či „Vlčího háku“ používaný nacistickými Waffen-SS.

 

Masakr v Oděse

 

Dne 2. května 2014 zaútočil gang ukrajinských neonacistů v Oděse jménem oligarchy Ihora Kolomojského na skupinu rusky mluvících Ukrajinců, kteří pokojně obývali velké stany před Oděským odborovým domem.

Dav unikl násilnému gangu vběhnutím do Domu odborů, který ale neonacisté následně zapálili molotovovými koktejly. Nevinní civilisté byli zmasakrováni bitím, výstřely a ti, kteří byli uvězněni uvnitř, upáleni zaživa.

Ihor Kolomoysky, ukrajinský oligarcha a miliardář, který batalion Azov a další neonacistické militantní skupiny financoval, byl přední osobou za masakrem v Oděse, ale také klíčem ke zkorumpované plynárenské společností Burisma Holdings, která posílala Hunteru Bidenovi 83 000 $ měsíčně.

Kolomojskij financoval mnoho soukromých ukrajinských milicí, např. prapory Dnipro a Aidar, jež často nasazoval na ochranu svých finančních zájmů v PrivatBank, největší komerční bance na Ukrajině.

NATO učí ukrajinský neonacistický prapor Azov, jak užívat nově dodané granátomety hrazené americkými daňovými poplatníky.

Ukrajinský neonacistický prapor Azov drží fotografii Adolfa Hitlera

 

Pandora Papers odhalily finanční vazby Volodymyra Zelenského, současného prezidenta Ukrajiny, s Ihorem Kolomojským prostřednictvím off-shore bankovních účtů. (Pandora Papers je mezinárodní projekt investigativních novinářů. pozn.př.)

Kolomojskij, který vlastní jeden z největších mediálních konglomerátů na Ukrajině, 1+1 Media Group, také shodou okolností produkoval filmy a televizní pořady, díky nimž se Zelenskyj dostal do centra pozornosti, což vedlo k jeho prezidentství.

Nezisková výzkumná skupina Marco Polo, která připravuje komplexní zprávu o počítači Huntera Bidena, nalezla souvislost textových zpráv Huntera Bidena s Kolomojského neonacistickými masakry na Ukrajině.

V níže zobrazených textových zprávách se Hunter Biden zeptal Hallie Bidenové, vdovy po svém bratrovi, která se stala jeho milenkou, zda věří, že „děti v DONĚCKU upálil zaživa“ nebo „děti v Doněcku na Ukrajině zabil.“ Nepochybně s odkazem na neonacistické válečné zločiny na východní Ukrajině financované Kolomojským.

https://www.youtube.com/watch?v=OKjGnc1wGK0

 

Dne 24. února 2022, když ruský prezident Vladimir Putin vyslal vojáky na ukrajinské území za účelem „demilitarizace a denacifikace“ Ukrajiny, západní propagandistická mašinérie se rozjela proto, aby zakryla Obamovu a Bidenovu instalaci neonacistických frakcí v zemi.

Nebylo by to poprvé, co korporátní média a americký politický establishment Obamovy a Bidenovy aktivity na Ukrajině kryly. V roce 2019 politický establishment obviňoval prezidenta Trumpa za to, že se zajímal a žádal odpovědi na otázky ohledně zkorumpovaných amerických politiků na Ukrajině.

Kolik Američanů si uvědomuje, že americká vláda pomáhala neonacistickým milicím při svržení demokraticky zvoleného prezidenta Ukrajiny v roce 2014? Kolik Američanů si uvědomuje, že neonacistické milice na Ukrajině ostřelovaly oblast Donbasu posledních 8 let v rozporu s Minskou dohodou a zabíjely tisíce nevinných civilistů?

Kolik Američanů ví, že Obama a Biden vyzbrojili a vycvičili ukrajinský neonacistický prapor Azov, který je vinen ze spáchání válečných zločinů „ve stylu ISIS“?

https://www.youtube.com/watch?v=5qlBPtQg3MU

 

KOLIK Z TĚCH NÁRODŮ, KTEŘÍ SE USA ZAPRODALI - včetně České republiky - TOTO VŠE VÍ?

 

Každá moderní americká válka a válka NATO byla totální katastrofa založená na akcích pod falešnou vlajkou, které proměnily stabilní země v semeniště chaosu, korupce a terorismu. Změna režimu podporovaná vládou USA na Blízkém východě nefungovala a nyní přímo vyústila v tuto válku mezi Ruskem a Ukrajinou.

Vyjádřete podporu nevinným lidem na Ukrajině a v Rusku, nepodporujte zkorumpované vlády, které toto krveprolití vytvořily. Nepodporujte globalistický bankovní kartel, vojensko-průmyslový komplex a západní propagandistickou mašinérii.

Tito neo-konzervativci a neo-liberálové, kteří strávili několik posledních desetiletí zabíjením milionů nevinných civilistů v Iráku, Afghánistánu, Libyi, Sýrii a Somálsku se nyní snaží zmanipulovat americký (v podstatě celý svět, který se jim zaprodal!- pozn. webu) lid, aby podpořil válku na Ukrajině proti jaderně vyzbrojenému Rusku, které je přinuceno bránit se tomuto šílenému útoku Západu a nevzdat se satanistům Západu.

Diplomatické řešení může být jednoduché: demilitarizace Ukrajiny, zastavení ostřelování v oblasti Donbasu a podepsání smlouvy slibující, že Ukrajina nikdy do NATO nevstoupí. Ale americká zahraničně-politická elita a užiteční idioti, kteří je podporují v současnosti lobují za eskalaci, bezletové zóny a třetí světovou válku.

Modlete se za mír a diplomacii.

zdroj: https://kanekoa.substack.com/p/how-obama-and-biden-installed-neo?s=r

Překlad a. (tadesco.org). Děkujeme za šíření pravdy mezi spící lid.