Klíčové informace AE News k aktuálnímu dění. Zdroj níže.

Vladimir Putin v projevu o stavu Ruské federace suspendoval ruskou účast na Dohodě o snížení počtu strategických útočných zbraní New START a pohrozil zrušením moratoria na zkoušky jaderných zbraní, pokud USA otestují nové jaderné hlavice, které Američané potají vyvíjejí! Je to důsledek přípravy NATO a kolektivního západu na strategickou porážku Ruska a na jeho rozbití podle modelu Jugoslávie se stejnými očekávanými etnickými výbuchy, které nastanou po pádu Moskvy!

21. únor 2023

 

Všichni netrpělivě očekávali, co převratného přinese projev Vladimira Putina o stavu Ruské federace a čím se zapíše datum 21. února 2023 do dějin. Teď už to víme. Vladimir Putin oznámil, že Rusko suspenduje svoji účast na Dohodě o snížení počtu strategických útočných zbraní, tedy na smlouvě New START. Vzhledem k tomu, že USA a země NATO jsou aktivními členy konfliktu proti Rusku na Ukrajině, nemůže Rusko nadále poskytovat západním inspektorům přístup do ruských vojenských zařízení.

Letos počátkem února mělo NATO tu neuvěřitelnou drzost, že chtěli zkontrolovat ruská letiště a vojenské sklady v Rusku v blízkosti hranic s Ukrajinou spolu s ruskými jadernými sklady. Putin ani nemohl najít slova, jestli to bylo myšleno jako vtip, anebo už kolektivní Západ pohlíží na Rusy s takovým despektem, že jsou naprostí debilové. Západ se totiž na Rusy pořád dívá stejně, jako se díval Wehrmacht a nacisté v Berlíně ve 30. letech minulého století, tedy jako na podřadnou a nižší a slovanskou rasu z východu, s nízkou inteligencí a s nulovými právy na existenci, jak o tom přednášel v Norimberku Joseph Goebbels.

Vladimir Putin rovněž nařídil ministerstvu obrany a Rosatomu, aby připravily podmínky pro zahájení nových zkoušek jaderných zbraní, pokud k jejich testování jako první přistoupí USA. Američané mají ve vývoji nové vodíkové hlavice, v rozporu se smlouvou New START a ruská rozvědka se k těmto informacím dostala teprve nedávno, jak dnes uvedla ruská média. Spojené státy již dříve odstoupily od dohody ABM na zákaz vývoje antibalistických střel, což byla nezbytná sesterská dohoda ke smlouvě New START.

Po odstoupení USA od smlouvy ABM během prezidentství Donalda Trumpa už nemá smlouva New START původně koncipovaný význam, který byl založen na doktríně vzájemného odstrašení. Ve chvíli, kdy USA začaly budovat protibalistické raketové systémy v Rumunsku, tak toto vzájemné odstrašení dostalo vážné trhliny. Nízký počet rakety a jaderných hlavic je v takové chvíli již neudržitelný a země budou muset začít zbrojit a vyvíjet hyperzvukové zbraně, které budou schopny těmito protibalistickými štíty proletět.

 

Projev Vladimira Putina o stavu Ruské federace

Tentokrát nevidím důvod pro překlad celého videa, ani celého textu projevu, protože je v něm mnoho domácích témat uvnitř Ruska a rovněž hodně repríz a opakovaných narativů z dřívějších projevů Vladimira Putina, které jsem už překládal, takže níže jsem přeložil jen úvodní segment o Ukrajině a rovněž segment o odstoupení od dohody New START.

 

O válce na Ukrajině

 

Vážení poslanci Federálního shromáždění – senátoři, poslanci Státní dumy!

Vážení občané Ruska!

 

S dnešním projevem mluvím v těžké době – ​​všichni to dobře víme – v době milníku pro naši zemi, v době zásadních, nevratných změn po celém světě, nejdůležitějších historických událostí, které určují budoucnost naší země. A naši lidé, kdy každý z nás má obrovskou zodpovědnost.

Před rokem, za účelem ochrany lidí na našich historických územích, zajištění bezpečnosti naší země, eliminace hrozby neonacistického režimu, který se na Ukrajině objevil po převratu v roce 2014, bylo rozhodnuto o provedení speciální vojenské operace. A krok za krokem, pečlivě a důsledně, budeme řešit úkoly, které jsou před námi.

Od roku 2014 Donbas bojoval, hájil právo žít na vlastní půdě, mluvit svým rodným jazykem, bojoval a nevzdal se v podmínkách blokády a neustálého ostřelování, neskrývané nenávisti ze strany kyjevského režimu, věřil a čekal na Rusko, že přijde na pomoc.

Mezitím – a vy to dobře víte – jsme udělali všechno možné, opravdu všechno možné, abychom tento problém vyřešili mírovými prostředky, trpělivě jsme vyjednávali mírové východisko z tohoto vážného konfliktu.

Za našimi zády se ale připravoval úplně jiný scénář. Sliby západních vládců, jejich ujištění o touze po míru na Donbasu se ukázaly, jak nyní vidíme, falzifikátem, krutou lží. Prostě hráli o čas, šikanovali, zavírali oči před politickými vraždami, před represemi kyjevského režimu proti nevhodným lidem, před posměchem věřícím a stále více povzbuzovali ukrajinské neonacisty k teroristickým akcím na Donbasu. V západních akademiích a školách byli cvičeni důstojníci nacionalistických praporů a dodávány zbraně.

A chci zdůraznit, že ještě před zahájením speciální vojenské operace Kyjev vyjednával se Západem o dodávkách systémů protivzdušné obrany, bojových letadel a další těžké techniky na Ukrajinu. Pamatujeme si také pokusy kyjevského režimu získat jaderné zbraně, protože jsme o tom veřejně mluvili.

Spojené státy a NATO rychle rozmístily své armádní základny a tajné biologické laboratoře poblíž hranic naší země, během manévrů ovládly dějiště budoucích vojenských operací, připravily jemu podřízený kyjevský režim, Ukrajinu, kterou si zotročili, na velkou válku.

A dnes to přiznávají – přiznávají to veřejně, otevřeně, bez váhání. Zdá se, že jsou hrdí, libují si ve své zradě a označují jak Minské dohody, tak normandský formát za diplomatický výkon, za blaf. Ukazuje se, že celou dobu, kdy Donbas hořel, když se prolévala krev, když Rusko upřímně – to chci zdůraznit – upřímně usilovalo o mírové řešení, oni hráli lidem na životy, hráli ve skutečnosti, jak se říká ve známých kruzích, s cinknutými kartami.

Tato nechutná metoda klamání byla již mnohokrát vyzkoušena. Chovali se stejně nestydatě, oboustranně, ničili Jugoslávii, Irák, Libyi, Sýrii. Z této hanby se nikdy nesmyjí. Pojmy čest, důvěra, slušnost pro ně nejsou.

Za dlouhá staletí kolonialismu, diktátu, hegemonie si zvykli, že jim bylo vše dovoleno, zvykli si plivat na celý svět. Ukázalo se, že stejně přezíravě, jako pánové, se chovají k národům svých zemí – vždyť je cynicky oklamali nebo je oklamali bajkami o hledání míru, o dodržování rezolucí Rady bezpečnosti OSN o Donbasu. Západní elity se skutečně staly symbolem totálních bezzásadových lží.

Pevně ​​hájíme nejen své zájmy, ale i svůj postoj, že v moderním světě by nemělo docházet k dělení na tzv. civilizované země a všechny ostatní, že je potřeba čestné partnerství, které v zásadě popírá jakoukoli exkluzivitu, zejména agresivní.

Byli jsme otevření, upřímně připraveni na konstruktivní dialog se Západem, řekli jsme a trvali jsme na tom, že jak Evropa, tak celý svět potřebuje nedělitelný bezpečnostní systém rovný pro všechny státy, a po mnoho let jsme navrhovali, aby naši partneři o této myšlence společně diskutovali a pracovali na implementaci. Ale v reakci na to se dočkali nezřetelné nebo pokrytecké reakce. Tady jde o slova. Došlo ale i na konkrétní akce: rozšíření NATO k našim hranicím, vytvoření nových pozičních oblastí pro protiraketovou obranu v Evropě a Asii – rozhodli se schovat před námi pod „deštník“, jde o rozmístění vojenských kontingentů a nejen v blízkosti ruských hranic.

Chci zdůraznit, ano, ve skutečnosti je to každému dobře známé: žádná země na světě nemá v zahraničí takový počet vojenských základen jako Spojené státy americké. Jsou jich stovky, to chci zdůraznit, stovky základen po celém světě, celá planeta je posetá, stačí se podívat na mapu.

Celý svět viděl, jak odstoupili od základních dohod v oblasti zbraní, včetně smlouvy o raketách středního a kratšího doletu, a jednostranně roztrhali základní dohody, které udržují světový mír. Z nějakého důvodu to udělali – nedělají nic jen tak, jak víte.

Nakonec jsme v prosinci 2021 oficiálně předložili USA a NATO návrhy dohod o zajištění bezpečnosti. Ale ve všech klíčových, pro nás zásadních pozicích, jsme dostali ve skutečnosti přímé odmítnutí. Pak se konečně ukázalo, že svolení k realizaci agresivních plánů bylo dáno a nehodlají se zastavit.

Hrozba roste a každým dnem. Přicházející informace nenechaly nikoho na pochybách, že do února 2022 je vše připraveno na další krvavou trestnou akci na Donbasu, proti níž, připomenu, kyjevský režim v roce 2014 vrhl dělostřelectvo, tanky a letadla.

Všichni si dobře pamatujeme obrázky, kdy byly prováděny letecké údery na Doněck, letecké údery byly prováděny nejen na něj, ale i na další města. V roce 2015 se znovu pokusili o přímý útok na Donbas, přičemž pokračovali v blokádě, ostřelování a teroru proti civilistům. To vše, připomenu, zcela odporovalo příslušným dokumentům a rezolucím přijatým Radou bezpečnosti OSN, zcela – všichni se tvářili, že se nic neděje.

Chci to zopakovat: byli to oni, kdo rozpoutal válku a my jsme použili sílu a použili ji, abychom ji zastavili.

Ti, kteří plánovali nový útok na Doněck, Donbas a Luhansk, jasně pochopili, že dalším cílem byl útok na Krym a Sevastopol, a my jsme to věděli a chápali. A o tak dalekosáhlých plánech se teď otevřeně mluví i v Kyjevě – odhalili, odhalili to, co jsme už tak dobře věděli.

Chráníme životy lidí, svůj vlastní domov. A cílem Západu je neomezená moc. Na pomoc a vyzbrojování kyjevského režimu už utratil více než 150 miliard dolarů. Pro srovnání: podle Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj země G7 vyčlenily v letech 2020–2021 na pomoc nejchudším státům světa asi 60 miliard dolarů. Srozumitelné, že? Za válku – 150, a za nejchudší země, o které je údajně neustále pečováno – 60, a to i za známých požadavků poslušnosti ze strany zemí – příjemců těchto peněz. A kde jsou všechny ty řeči o boji proti chudobě, o udržitelném rozvoji, o životním prostředí? Kam to všechno spěje? kam se to všechno podělo? Tok peněz na válku přitom neklesá. Také nešetří žádné náklady na podporu nepokojů a otřesů v jiných zemích a znovu po celém světě.

Na nedávné konferenci v Mnichově zazněla nekonečná obvinění proti Rusku. Člověk má dojem, že se tak stalo jen proto, aby všichni zapomněli na to, co takzvaný Západ v posledních desetiletích udělal. A byli to oni, kdo vypustil džina z láhve, uvrhl celé regiony do chaosu.

Podle samotných amerických expertů v důsledku válek – na to chci upozornit: na tyto údaje jsme nepřišli my, dávají je sami Američané – v důsledku válek, které Spojené státy rozpoutaly po roce 2001, zemřelo téměř 900 tisíc lidí, více než 38 milionů se stalo uprchlíky. Teď to všechno chtějí jen vymazat z paměti lidstva, předstírají, že se nic nestalo. Na tohle ale nikdo na světě nezapomněl a nezapomene.

Nikdo z nich nebere v úvahu lidské oběti a tragédie, protože v sázce jsou samozřejmě biliony a biliony dolarů; schopnost pokračovat v okrádání všech; pod rouškou slov o demokracii a svobodách šířit neoliberální a ze své podstaty totalitní hodnoty; věšet nálepky na celé země a národy, veřejně urážet jejich vůdce; potlačit disent ve svých vlastních zemích; vytváření obrazu nepřítele, odvádění pozornosti lidí od korupčních skandálů (pozn. kauza Dozimetr v ČR a skandál vládní strany STAN, zameteno Fialou pod koberec) – to vše ostatně nepouští na obrazovky, to všechno vidíme – od narůstajících vnitřních ekonomických, sociálních problémů a rozporů.

Připomenu, že ve 30. letech minulého století Západ vlastně otevřel cestu nacistům k moci v Německu. A v naší době začali z Ukrajiny dělat „anti-Rusko“. Projekt vlastně není nový. Lidé, kteří jsou alespoň trochu ponořeni do historie, dobře vědí: tento projekt sahá až do 19. století, byl pěstován v Rakousko-Uhersku, v Polsku a dalších zemích s jediným cílem – odtrhnout tato historická území, která se dnes nazývají Ukrajina, z naší země. To je ten cíl. Není nic nového, žádná novinka, vše se opakuje.

Západ dnes urychlil realizaci tohoto projektu podporou převratu v roce 2014. Vždyť ten puč je krvavý, protistátní, protiústavní – jako by se nic nestalo, jako by to bylo nutné, dokonce hlásili, kolik peněz na to utratili. V ideologickém základu byla položena rusofobie, extrémně agresivní nacionalismus.

Nedávno jedna z brigád ozbrojených sil Ukrajiny, škoda říkat – je nám ostuda, nejsou to Ukrajinci, – dostala jméno “Edelweiss“, protože nacistická divize, která se podílela na deportaci Židů, popravách válečných zajatců, v represivních operacích proti partyzánům z Jugoslávie, Itálie, Československa a Řecka. Ozbrojené síly Ukrajiny a Ukrajinská národní garda byly obzvláště oblíbené u oddílů Das Reich, „Tottenkopf“, „Galicia“ a dalších jednotek SS, které mají také krev na rukou až po loket. Identifikační znaky Wehrmachtu nacistického Německa jsou aplikovány na ukrajinská obrněná vozidla.

Neonacisté se netají, za čí dědice se považují. Je překvapivé, že na Západě si toho žádná z mocností nevšimne. Proč? Protože je to, promiňte mi špatné způsoby, nezajímá. Je úplně jedno, na koho vsadit v boji proti nám, v boji proti Rusku. Hlavní je, že bojují proti nám, proti naší zemi, což znamená, že každého lze využít. A my jsme to viděli a stalo se: jak teroristé, tak neonacisté, i když je čert holohlavý, můžete ho použít, Bůh mi odpusť, kdyby jen splnili svou vůli, posloužili jako zbraň proti Rusku.

„Protiruský“ projekt je ve skutečnosti součástí revanšistické politiky vůči naší zemi, vytvářet ohniska nestability a konfliktů přímo u našich hranic. A pak, ve 30. letech minulého století a nyní je plán stejný – směřovat agresi na východ, rozpoutat válku v Evropě, eliminovat konkurenty v zastoupení.

Nejsme ve válce s obyvateli Ukrajiny, o tom jsem již mnohokrát mluvil. Sami obyvatelé Ukrajiny se stali rukojmími kyjevského režimu a jeho západních pánů, kteří skutečně okupovali tuto zemi v politickém, vojenském, ekonomickém smyslu, ničili ukrajinský průmysl na desítky let a drancovali přírodní zdroje. Přirozeným výsledkem byla sociální degradace, kolosální nárůst chudoby a nerovnosti. A v takových podmínkách je samozřejmě snadné sbírat materiál pro vojenské operace. Nikdo nemyslel na lidi, byli připraveni na porážku a nakonec se proměnili ve spotřební materiál. Je to smutné, jen je děsivé o tom mluvit, ale je to fakt.

Odpovědnost za podněcování ukrajinského konfliktu, za eskalaci, za nárůst počtu jeho obětí leží zcela na západních elitách a samozřejmě na současném kyjevském režimu, pro který je ukrajinský lid ve skutečnosti cizí. Současný ukrajinský režim neslouží národním zájmům, ale zájmům třetích zemí.

Západ využívá Ukrajinu jako beranidlo proti Rusku i jako cvičiště. Nebudu se nyní zabývat pokusy Západu zvrátit vlnu nepřátelství, jejich plány na zvýšení vojenských zásob – všichni si to již dobře uvědomují. Ale jedna okolnost by měla být každému jasná: čím více dálkových západních systémů přijde na Ukrajinu, tím dále budeme nuceni přesunout hrozbu od našich hranic. Je to přirozeně.

Elity Západu se netají svým cílem: způsobit – jak říkají, jde o přímou řeč – „strategickou porážku Ruska“. Co to znamená? Co to je pro nás? To znamená s námi jednou provždy skončit, to znamená, že hodlají převést lokální konflikt do fáze globální konfrontace. Přesně tak tomu všemu rozumíme a podle toho budeme reagovat, protože v tomto případě mluvíme o existenci naší země.

Ale také si nemohou neuvědomovat, že porazit Rusko na bojišti je nemožné, proto proti nám vedou stále agresivnější informační útoky. V první řadě jsou samozřejmě jako cíl vybráni mladí lidé, mladé generace. A zde opět neustále lžou, překrucují historická fakta, nepřestávají útoky na naši kulturu, na ruskou pravoslavnou církev a další tradiční náboženské organizace naší země.

Podívejte se, co dělají se svými vlastními národy: ničení rodiny, kulturní a národní identity, perverze, zneužívání dětí až po pedofilii jsou prohlášeny za normu, normu svého života a duchovní, kněží jsou nuceni žehnat sňatkům osob stejného pohlaví. Bůh jim žehnej, ať si dělají, co chtějí, co tu chceš říct? Dospělí mají právo žít, jak chtějí, v Rusku jsme se k tomu chovali a vždy k tomu budeme takto přistupovat: nikdo se neplete do soukromého života a my to dělat nebudeme.

Ale chci jim říct: ale podívejte se, promiňte, Písma svatá, hlavní knihy všech ostatních světových náboženství. Je tam řečeno vše, včetně toho, že rodina je svazkem muže a ženy, ale tyto posvátné texty jsou nyní zpochybňovány. O anglikánské církvi se například uvádí, že plánuje – plánuje, i když zatím jen – prozkoumat myšlenku genderově neutrálního boha. Co můžeš říct? Bůh mi odpusť, oni nevědí, co činí.

Miliony lidí na Západě chápou, že jsou vedeni ke skutečné duchovní katastrofě. Elity, upřímně řečeno, prostě šílí a zdá se, že neexistuje žádný lék. Ale to jsou jejich problémy, jak jsem řekl, a my jsme povinni chránit naše děti a my to uděláme: ochráníme naše děti před degradací a degenerací!

Je zřejmé, že Západ se bude snažit podkopat a rozštěpit naši společnost, spoléhat se na národní zrádce, kteří mají vždy – to chci zdůraznit – stejný jed pohrdání vlastní vlastí a touhu vydělat peníze prodejem tohoto jedu pro ty, kteří jsou připraveni za to zaplatit. Vždy to tak bylo.

Kdo se dal na cestu přímé zrady, páchání teroristických a jiných trestných činů proti bezpečnosti naší společnosti, územní celistvosti země, bude pohnán k odpovědnosti ze zákona. Ale nikdy nebudeme jako kyjevský režim a západní elity, které se angažují a angažovaly v „honu na čarodějnice“, nebudeme si vyřizovat účty s těmi, kteří udělali krok stranou a stáhli se ze své vlasti. Ať to zůstane na jejich svědomí, ať s tím žijí – musí s tím žít. Hlavní věc je, že lidé, občané Ruska jim dali morální hodnocení.

Jsem hrdý – myslím, že jsme hrdí všichni – na to, že naši mnohonárodnostní lidé, drtivá většina občanů, zaujali zásadový postoj ohledně speciální vojenské operace, pochopili smysl akcí, které děláme, podpořili naše akce na ochranu Donbasu. V této podpoře se především projevilo skutečné vlastenectví – pocit, který je našim lidem historicky vlastní. Ohromuje svou důstojností, hlubokým vědomím každého, zdůrazňuji, každého, vlastního nerozlučitelného osudu s osudem vlasti.

O strategických zbraních

 

Vážení kolegové, zastavím se ještě u jednoho tématu.

 

Severoatlantická aliance učinila počátkem února tohoto roku prohlášení s faktickým požadavkem na Rusko, jak říkají, aby se vrátilo k plnění smlouvy o strategických útočných zbraních, včetně povolení inspekcí našich zařízení jaderné obrany. Ale ani nevím, jak to nazvat. Toto je absurdní divadlo.

Víme, že Západ je přímo zapojen do pokusů kyjevského režimu udeřit na základny našeho strategického letectva. K tomu sloužící drony byly vybaveny a modernizovány za asistence specialistů NATO. A teď chtějí také kontrolovat naše obranná zařízení? V moderních podmínkách dnešní konfrontace to zní jako nějaký nesmysl.

Zároveň – a na to bych chtěl zvlášť upozornit – v rámci této dohody nesmíme provádět plnohodnotné kontroly. Naše opakované žádosti o kontrolu některých objektů NATO zůstávají nezodpovězeny nebo jsou z formálních důvodů zamítnuty a na druhé straně nemůžeme skutečně nic prověřit.

Chci zdůraznit, že USA a NATO otevřeně říkají, že jejich cílem je uštědřit Rusku strategickou porážku. A co, že potom budou jezdit po našich obranných zařízeních, včetně těch nejnovějších, jako by se nic nestalo? Před týdnem jsem například podepsal dekret o uvedení nových pozemních strategických systémů do bojové služby. Taky tam budou strkat nos? A oni si myslí, že je to tak snadné – pustíme je dovnitř jen tak?

Tím, že NATO učinilo své společné prohlášení, ve skutečnosti učinilo nabídku stát se stranou Smlouvy o strategických útočných zbraních. S tím souhlasíme, prosím. Navíc se domníváme, že taková formulace problému je již dávno překonaná, protože, dovolte mi připomenout, NATO není jen jedna jaderná velmoc – Spojené státy, Spojené království a Francie mají také jaderné arzenály, které se zdokonalují, vyvíjejí a také namířené proti nám – jsou namířeny i proti Rusku. Poslední prohlášení jejich lídrů to jen potvrzují – poslouchejte.

To prostě nemůžeme ignorovat, nemáme na to právo, zvláště dnes, stejně jako skutečnost, že první Smlouvu o strategických útočných zbraních původně uzavřely Sovětský svaz a Spojené státy v roce 1991 v zásadně odlišné situaci: v podmínkách snižování napětí a posílení vzájemné důvěry. V budoucnu naše vztahy dosáhly úrovně, kdy Rusko a Spojené státy prohlásily, že se již nepovažují za protivníky. Skvělé, vše bylo velmi dobré.

Současná smlouva z roku 2010 obsahuje nejdůležitější ustanovení o nedělitelnosti bezpečnosti, o přímém vztahu mezi otázkami strategických útočných a obranných zbraní. To vše je již dávno zapomenuto, Spojené státy odstoupily od smlouvy ABM, jak víte, vše je minulostí. Naše vztahy, což je velmi důležité, se zhoršily a je to zcela „zásluha“ Spojených států.

Byli to oni, byli to oni, kdo po rozpadu Sovětského svazu začali revidovat výsledky druhé světové války, budovat svět amerického stylu, ve kterém je jen jeden majitel, jeden pán. K tomu začali hrubě ničit všechny základy světového řádu, položené po druhé světové válce, aby odškrtli dědictví Jalty i Postupimi. Krok za krokem začali revidovat stávající světový řád, demontovat bezpečnostní a kontrolní systémy zbrojení, plánovali a provedli celou sérii válek po celém světě.

A to vše, opakuji, s jediným cílem – rozbít architekturu mezinárodních vztahů vytvořenou po druhé světové válce. Toto není řečnická věta – tak se vše děje v praxi, v životě: po rozpadu SSSR se navždy snaží upevnit svou globální dominanci, bez ohledu na zájmy moderního Ruska a také na zájmy jiných zemí.

Situace ve světě se po roce 1945 samozřejmě změnila. Vznikla nová centra rozvoje a vlivu, která se rychle rozvíjejí. Jde o přirozený, objektivní proces, který nelze ignorovat. Je ale nepřijatelné, aby Spojené státy začaly přetvářet světový řád jen pro sebe, výhradně ve svých vlastních, sobeckých zájmech.

Nyní prostřednictvím zástupců NATO dávají signály a vlastně předkládají ultimátum: Vy, Rusko, bez pochyby splňte vše, na čem jste se dohodli, včetně smlouvy START, a my se budeme chovat, jak se nám zlíbí. Stejně jako neexistuje žádná spojitost mezi tématem START a řekněme konfliktem na Ukrajině, dalšími nepřátelskými akcemi Západu proti naší zemi, stejně jako neexistují žádná hlasitá prohlášení, že nám chtějí uštědřit strategickou porážku. To je buď vrchol pokrytectví a cynismu, nebo vrchol hlouposti, ale nemůžete je nazývat idioty – stále to nejsou hloupí lidé. Chtějí nám způsobit strategickou porážku a vyšplhat se na naše jaderná zařízení.

V tomto ohledu jsem nucen dnes oznámit, že Rusko pozastavuje svou účast na Smlouvě o strategických útočných zbraních. Opakuji, neodstupujeme od Smlouvy, ne, pozastavujeme jen svou účast. Než se však vrátíme k diskusi o této otázce, musíme sami pochopit, co si takové země Severoatlantické aliance jako Francie a Velká Británie stále nárokují a jak budeme brát v úvahu jejich strategické arzenály, tedy kombinovaný úderný potenciál aliance. .

Nyní učinili své prohlášení, ve skutečnosti žádost o účast v tomto procesu kontrol zbraní. No, díky bohu, nám to nevadí. Není třeba se jen znovu snažit všem lhát, tvářit se jako bojovníci za mír a uvolnění. Známe všechny detaily: víme, že záruční doba platnosti pro bojové použití určitých typů jaderných zbraní Spojených států amerických končí. A v tomto ohledu, jak jistě víme, někteří politici ve Washingtonu již uvažují o možnosti přirozených testů svých jaderných zbraní, včetně zohlednění skutečnosti, že Spojené státy vyvíjejí nové typy jaderných hlavic. Takové informace existují.

V této situaci musí ruské ministerstvo obrany a Rosatom zajistit připravenost k testování ruských jaderných zbraní. Samozřejmě nebudeme první, kdo to udělá, ale pokud Spojené státy provedou testy, provedeme je také. Nikdo by si neměl dělat nebezpečnou iluzi, že globální strategickou paritu lze zničit.

Výtah z projevu Vladimira Putina

 

Drang nach Osten je znovu v kurzu a znovu budou hnát evropské muže do války proti Rusku za prašivé hodnoty zkažené západní civiliazce

 

Jak zaznělo v Putinově projevu, nic se vlastně nezměnilo, protože Evropa znovu chce dobýt Rusko a znovu používá Ukrajinu jako svůj nástroj. Jenže tehdy ve 30. letech minulého století to byla právě západní Evropa, která dala šanci, aby se zrodily dva politické systémy usilující o porážku Ruska, a to německý nacismus a italský fašismus. Byly to země západní Evropy, které světu přinesly vypuknutí II. světové války. A cílem této války bylo dobytí Ruska, stejně jako je tomu dnes.

Hitlera dostaly k moci národy zemí západní Evropy a v žoldu tohoto západního narativu se do války s Ruskem chystá Evropa i dnes. Je to stejný nacisticko-fašistický narativ, je to zvuk stejných bubnů, je to řev politiků proti Rusku, je to řev do války s Ruskem, je to řinčení zbraněmi s cílem mobilizovat obyvatelstvo a když nebude ochotno bojovat proti Rusku, tak to obyvatelstvo nejprve odvedou do týlu fronty na kopání zákopů, a když se člověk pokusí přeběhnout k Rusům, tak ho zastřelí do zad, jako se to děje teď Ukrajincům násilně odvedeným na frontu, kteří se chtějí dostat do Ruska a zachránit si život.

 

Rozbití Sovětského svazu nestačilo, teď je na řadě rozbití Ruské federace a oddálení krachu západních ekonomik o dalších 30 let

 

Putinův projev znovu popsal reálie vztahu Evropy a Ruska, znovu přesně vystihl hrozbu konfrontace, která se blíží mílovými skoky. Západ byl v roce 2019 na pokraji ekonomického kolapsu a kdyby nepřišel Covid-19, propukla by obrovská ekonomická krize a recese. Evropa potřebuje nové odbytové trhy, potřebuje nový kolaps Sovětského svazu, potřebuje nové a nenasycené odbytové trhy pro evropské a americké zboží. A takovým nenasyceným prostorem je v dnešní době už jen jediná země, a to je Rusko. Představa jeho rozbití na desítky menších států podle modelu rozmlácené Jugoslávie na počátku 90. let je přesně tím plánem sionistů z Londýnských kanceláří.

 

Znovu by se zopakoval rok 1990, znovu by bylo Rusko zaplaveno západním zbožím, ale ve stejné chvíli by začala privatizace a plundrování ruského bohatství, nejen nerostného, ale i půdy, lesů, elektráren, vodáren, infrastruktury, úplně všeho, jako to proběhlo v rámci ekonomické transformace (deformace) v ČSSR po roce 1989. A tyto nové odbytové trhy a tyto nové zdroje by zajistily kolektivnímu Západu další bezpečný a robustní růst HDP a oddálení jeho vlastního ekonomického kolapsu zhruba o dalších 30 let.

Západ buď porazí Rusko a přežije, anebo se Západ ekonomicky zhroutí. Nic jiného nepřipadá v úvahu. Západ se rozhodl hrát vabank. A to poznáte podle nervozity politiků, podle jejich vyhrožování obyčejným lidem v Evropě, podle teroru proti lidu za projev odlišného názoru proti vládě. Bestie cení zuby na vás, na obyčejné občany, ale současně má stažený ocas ze strachu před Ruskem. Přesně to je podoba a poloha kolektivního Západu. Tahle doba zkrátka není pro slabý.

-VK-

Šéfredaktor AE News

zdroj: aeronet.news

https://aeronet.news/video-vladimir-putin-v-projevu-o-stavu-ruske-federace-suspendoval-ruskou-ucast-na-dohode-o-snizeni-poctu-strategickych-zbrani-new-start-a-pohrozil-zrusenim-moratoria-na-zkousky-jadernych-zbrani/

Děkujeme panu VK a celému jeho týmu AE News za nezištnou, náročnou a naprosto klíčovou práci ve prospěch probouzení spících loutkolidí.